55 KPSS Puanı İle Belediye'nin VHKİ ve Memur Alımı Sınavı Ertelendi!

Geçtiğimiz ay başvuruları alan Evreşe Belediyesi için resmi gazete'de yeni bir ilan yayımlanarak sınav ileri bir tarihe ertelendi. İşte detaylar.

55 KPSS Puanı İle Belediye'nin VHKİ ve Memur Alımı Sınavı Ertelendi!

31 Mart 2020 tarihinde yayımlanmış ve başvurularına 27 Nisan 2020 tarihi ile başlamış ve 01 Mayıs 2020 tarihinde başvuruları tamamlamış olan Evreşe Belediyesi için resmi gazete'de yeni bir ilan yayımland. 20 Mayıs 2020 tarihli resmi gazete ilanlarına göre yapılacak olan Memur Alımı sınavı ileri bir tarihe ertelendiği açıklandı.

RESMİ GAZETE YAZISI:

Çanakkale İli Evreşe Belediye Başkanlığından:

ERTELEME İLANI

31/03/2020 tarihli ve 31085 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan ilk defa atanmak üzere memur alımı sınavı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

İlan olunur.

SINAV NEDEN ERTELENDİ!

Sokağa çıkma yasağı ve Koronavirüs nedeni ile ertelenen memur alımı sınavı adayları üzdü. Başvuruda bulunan adaylar sınava hazırlanarak sınav gününü bekliyorlardı ve ileri bir tarihe ertelendi. Sınavın ne zaman yapılacağına dair herhangi bir bilgi verilmedi.

SINAV KONULARI:

a) Türkiye Cumhuriyeti Anayasası

b) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi

c) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu

d) Mahalli İdareler ile ilgili Temel Mevzuat konuları ile Kadro unvanına ilişkin mesleki ve uygulamalı bilgi ve yeteneğin ölçülmesini kapsar.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 23:05
YORUM EKLE