50 KPSS İle Tahsildar, Zabıta, İtfaiye Eri, VHKİ, Tekniker, Mühendis Alımı Başladı!

Belediyenin memur alımı başvuru süreci başladı. KPSS en az 50 puan ile farklı kadrolarda memur alımı yapılacak. Başvuru şartları ve kadro dağılımı haberde.

50 KPSS İle Tahsildar, Zabıta, İtfaiye Eri, VHKİ, Tekniker, Mühendis Alımı Başladı!

Belediyenin memur alımı başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Osmaneli Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda memur alımı yapacağını bildirdi. Başvuru süreci bugün başlamış olan ilan hakkında detayları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Osmaneli Belediyesi memur alımı başvuruları Bugün başladı. En geç 14 Temmuz 2021 tarihine kadar devam edecek olan başvurular için adaylardan KPSS şartı ve bazı genel nitelikler aranacak. Bu bağlamda başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını istenen belgeler ile gerçekleştirecekler. Başvurular;

 • Elektronik ortamda belediyenin [email protected] internet adresine,
 • Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile Camikebir Mah. Prof Dr. Yunus SÖYLET cad. No:34 adresine, (Geciken postalardan belediyemiz sorumlu olmayacaktır)

6 FARKLI KADRO İLE MEMUR ALIMI YAPILACAK!

Belediyelerin memur alımları için alım yapılacak kadrolar:

 • 1 Tahsildar,
 • 2 Zbaıta Memuru,
 • 2 İtfaiye Eri,
 • 2 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,
 • 1 Tekniker,
 • 1 Mühendis,

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise,

 • Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
 • Zabıta memuru ve itfaiye eri kadrosuna başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin 13/A ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 metre, kadınlarda en az 1,60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg. dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
 • Zabıta Memuru ve itfaiye eri kadrosu için; Sınavın yapılacağı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
 • İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
 • 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince Zabıta Memuru, İtfaiye Eri, Tekniker ve Mühendis kadrolarına başvuran adaylar için en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

KPSS olarak ise adayların 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Ön Lisans ve Lisans seviyesinde KPSSp3 veya KPSSP93 puan türünden en az 50 olmak üzere 60 veya 65 Puan almış olmak gerekmektedir.

BAŞVURU EKRANI VE İLANIN DETAYLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 11:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadir
kadir - 5 ay Önce

51 ile başvurcam

F bil
F bil - 5 ay Önce

Burada da alinacaklar bellimidir dersiniz bosuna hayal kurmayalim mi ?