Çankırı Belediyesi memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre Çankırı Belediyesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında memur alımı gerçekleştirecek. Alımlar 5393 sayılı Belediye Kanununun 49 uncu maddesi ile Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak.

İLAN İPTAL EDİLDİ!

Blediye memur alımı ilanı için gelen 11 Ekim 2023 tarihli duyuruya göre belediye ilanı iptal edildi.

Kontenjan Bilgisi Nedir?

Çankırı Belediyesi Genel İdare Hizmetleri sınıfında 7. Dereceli Kadroya 1 kişilik kadro ile Eğitmen Alımı gerçekleştirilecek. Kadn Erkek adayların başvuru yapabileceği ilan için Lisans mezunu ve Lise Mezunu olmak gerekiyor. Memur Alımı başvuru şartları ve bilgisi haberde.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Çankırı Belediyesi memur alımı için adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi nitelikler aranacaktır.

KPSS ve Eğitim Şartı Aranacak!

Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz gibi adaylardan KPSS şartı aranacak. Buna göre;

Eğitmen alımı için 2022 yılında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

Teknisyen alımı için 2022 yılında yapılan KPSS'den en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Çankırı Belediyesi memur alımı için başvurular sadece İstenen belgelerle birlikte gerçekleştirilecek. Buna göre 23/10/2023 – 27/10/2023 tarihleri arasında (mesai saatleri 08:00-17:00 içinde) şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile (Çankırı Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne ) müracaatlarını yapabileceklerdir.

İLANIN TAM METNİ