Başakşehir Hastanesine Sağlık Personeli, İşçi Alımı Olacak mı Açıklama Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde açılışı gerçekleşen İstanbul Başakşehir şehir hastanesine yeni sağlıkçı personeli alımı olacak mı konusunda açıklama geldi.

Başakşehir Hastanesine Sağlık Personeli, İşçi Alımı Olacak mı Açıklama Geldi!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 22 Nisan tarihi itibari ile Koronavirüs vaka sayıları ve hasta sayılarını açıkladı. 37 bin 535 test sayısı, vaka sayısı 3083, vefat sayısı 117 kişi oldu. Bugün iyileştirilen hasta sayısı ise 1559 olarak açıklandı. Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Bakan Koca, Sağlık Bakanlığına personel alımı yapılıp yapılmayacağı konusundaki açıklamalarında ise şu şekilde ifade edildi.

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR HASTANESİNE SAĞLIKÇI ALIMI;

Geçtiğimiz günlerde ÖSYM ve İŞKUR üzerinden çok sayıda işçi ve personel alımları için ilanlar açıklanmıştı. Buna göre yaklaşık 37 bin kişinin yakın zamanda göreve başlayacağı müjdesi verildi. Bakan Fahrettin Koca bugün son dakika açıklamasında ise "Başakşehir şehir hastanesine 20 Mayıs tarihinde tamamen açıldığında sağlık personeli 3750 olarak göreve başlayacak. Göreve başlayacak olan hekim sayısı 480 olacak" dedi.

ÜNİVERSİTELERE 14500 KİŞİLİK İSTİHDAM;

Geçtiğmiz gün Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Üniversitelere 14500 personel alımmüjdesini vermişti. Bu alımlarda kadro dağılımını ise YÖK Başkanı Yekta Saraç açıkladı. İlanlar Resmi Gazetede ilan edilmeye başlandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2020, 20:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekin Acar
Tekin Acar - 2 yıl Önce

Hasta bakim sertifikam var 20sene hastanrde yardimci personel olarak calistim tercubem var 43 tasindayim diye bas vuramiyorumyas sati kalksin lütfen

Yasemin yaycı
Yasemin yaycı - 2 yıl Önce

Benimde hasta kayıt kabul sekreterliği sertifikam var hastanede çalışmak istiyorum yaşım 34 cep 0531 734 23 70 acil cvp

sefer yıldız
sefer yıldız - 2 yıl Önce

çok gozel