Banka 2018 veya 2020 KPSS 50 Puan İle 27 Personel Alımı Yapıyor

Bankaya Personel Alımı gerçekleştiriliyor. KPSS Puanı ile yapılacak personel alımı için süreç devam ediyor. Peki KPSS geçerlilik detayları nedir?

Banka 2018 veya 2020 KPSS 50 Puan İle 27 Personel Alımı Yapıyor

Merkez Bankası Personel Alımı için süreç devam ediyor. geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre Merkez Bankası bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 27 Kişilik boş kadro ile Personel Alımı yapacak. Bu bağlamda Adaylardan aranacak şartlar ve başvuru bilgilerini İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kadro Bilgileri Nelerdir?

Merkez Bankasına personel alımları 27 kişilik boş kadro Tam Zamanlı veya Sözleşmeli olarak yapılacaktır. Ayrıca alımlar Ankara ilinde Banknot Matbaası Genel Müdürlüğü ve Emisyon Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

KPSS 2018 veya 2020 İle Personel Alımı Yapılacak!

Başvuru yapmak isteyen adaylardan 2018 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak şartı aranacak.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.
  • 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak.
  • Askerliğini tamamlamış veya askerlikten muaf olmak. (Erkek adaylar için)
  • Teknisyenlik görevini sürekli olarak yapabilecek beden ve ruh sağlığına sahip olmak. (Başarılı olan adaylardan teknisyen olarak çalışmalarına engel bir rahatsızlıklarının bulunmadığını belirtir Sağlık Kurulu Raporu istenecektir.)
  • 01.01.2019 tarihinden sonra yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.
  • Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Teknisyen Başvuru Süreci Ne Zaman?

Merkez Bankasına Teknisyen alımı için başvurular ilanın yayım tarihi ile başlamış olup en geç 1 Kasım 2021 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular şartların taşınıyor olması dahilinde Online olarak Merkez Bankası Resmi İnternet adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru Kılavuzu

YORUM EKLE