Balıkesir Üniversitesi personel alımı ilanı yayımlandı. 20 kasım 2023 tarihi ile gelmiş olan duyuruya göre Üniversite farklı birimlerinde görevlendirilmek üzere 76 Sözleşmeli Personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlkar 657 Sayılı Devlwet Memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere Herhang bir Mülakat yapılmaksızın KPSS puanına göre alım yapılacak. Mülakatsız Personel Alım için adayların en az Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu olmaları gereklidir.

Mezuniyete Göre Kontenjan Dağılımı:

Balıkesir Üniversitesi  (Rektörlük, Fakülteler, Yüksekokullar, Enstitüler, Hastane, Merkez Müdürlükleri vb.) istihdam edilmek üzere (giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.) 76 Sözleşmeli personel alınacak. mezuniyete göre dağılım aşağıdaki gibidir.

Lise Mezunu: 1 Büro Personeli, 1 Teknisyen, 17 Destek Personeli

Ön Lisans Mezunu: 5 Büro Personeli, 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 10 Sağlık Teknikeri, 2 Diğer Sağlık Personeli, 2 Tekniker, 

Lisans Mezunu: 15 Büro Personeli, 15 Hemşire, 2 Mühendis

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nedir?

Üniversite personel alımında adayların genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmaları gereklidir. Adaylardan Mesleğine göre özel nitelikler istenecek. 

KPSS şartı Var Mı?

Söz konusu ilana Balıkesir Üniversitesi tarafından KPS şartı aranacak. Buna göre 2022 yılında yaplmış olan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 Puan almış olmak şartı aranacak.

Mesleğe Göre Özel Şartlar Nedir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Başvuru dalunacak olan adaylar başvurularına başlayabilirler. Başvurular sacece 15 Gün devam edecektir.

Başvuru Tarihleri: 20 Kasım - 5 Aralık 2023

Başvuru Adresi: Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİ

İLANIN TAM METNİ