TSK 2023 yılı Sözleşmeli Er Alımı Kayıt ve Eğitim Duyurusu Geldi

MSB Sözleşmeli er alımı hakkında duyuru geldi. Kesin Kayıt duyurusu için işlemler başladı. Eğitim duyurusu için detaylar haberde.

TSK 2023 yılı Sözleşmeli Er Alımı Kayıt ve Eğitim Duyurusu Geldi

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde gelen duyuruya göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er alımı hakkında kayıt duyurusu geldi. Seçim aşamalarında başarılı olan adaylar bu duyuru ile belli oldu. Bu kapsamda adayların istenen belgeleri ve tarihlerde ilgili adreste eğitim kayıt işlemi yapmaları gereklidir.

Kayıt tarihleri Belli Oldu!

Sçeim aşamalarında başarılı olan sözleşmeli er adayları 24 - 30 MNisan 2023 tarihleri arasında Katılış ve kayıt kabul işlemleri gerçekleştireceklerdir.

Silah Altında Bulunan Adaylar Ne Yapacak?

Hâlihazırda silahaltında bulunan adaylar birliklerinden geçici terhis işlemine tabi tutularak hizmet durum belgesi ile birlikte eğitim göreceği Eğitim Tugay Komutanlıkları/Sınıf Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlıklarına sevk edilecektir.

Kesin Kayıt İşlemleri İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Katılışta istenen bilgi/belgeler;

a. Nüfus cüzdanı aslı ve 4 adet tıpkıçekimi,

b. 6 adet vesikalık fotoğraf,

c. İkametgâh ilmühaberi (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

ç. Adli Sicil Raporu (e-devlet sisteminden alınmış olabilir),

d. Terhis Belgesi (askerliğini tamamlamış olanlar, e-devlet sisteminden alınmış olabilir) veya hizmet durum belgesi (askerliği devam ederken geçici terhis edilenler),

e. Mezuniyet Belgesi (en son mezun olunan okul),

f. Bir önceki işyerinden (varsa) SGK ayrılışlarının yaptırılmış olması.

DUYURUNUN TAMAMI BURADA: https://personeltemin.msb.gov.tr/

YORUM EKLE