Sahil Güvenlik Lise Mezunu 300 Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Başladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman erbaş alımı için süreç başladı. Lise mezunu ve KPSS siz 300 Uzman Erbaş Alımı yapılacak. Başvuru detayları haberde.

Sahil Güvenlik Lise Mezunu 300 Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Başladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş alımı yapacak. Az Önce yayımlanmış olan Uzman Erbaş alımı ilanına göre En az lise mezunu adaylar içerisinden 300 Uzman Erbaş alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Başvuru kılavuzundan sonra başvurular başlamıştır.

300 Uzman Erbaş Alımı Branş Dağılımı:

  • 100 Topçu,
  • 30 Telsizci,
  • 50 Motorcu,
  • 40 Muhafız,
  • 30 Elektrikçi,
  • 35 Şoför,
  • 15 Kurbağaadam,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman Erbaş alımı için adaylardan genel şartlar ve özel şartlar aranacak. Buna göre, En az Lise mezunu olmak, 27 Yaşını bitirmemiş olmak, Askerliğini yapmış olanlar için terhisinin üzerinden 5 yıl geçmemiş olmak, Alım yapılacak Branşa göre belirtilen nitelikleri sağlıyor olmak gibi şartları sağlayan adayların başvurusu kabul edilecektir.

TÜM BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLI KONTENJANLAR BURADA

Başvuru Ekranı Açıldı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 29 Eylül 2023 tarihi ile yayımlanmış olan başvuru kılavuzundan sonra başvurular 2 Ekim 2023 tarihi ile başşlamış olup en geç 10 gün içerisinde yani 12 Ekim 2023 tarihine kadar yapılmış olması gerekmektedir. Bu kapsamda başvurular sadece online ortamda yapılacak.

BAŞVURU EKRANI

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Başvuru sonuçları, yazılı sınav ile ikinci seçim aşamalarına girecek adayların listesi ve adayların bu sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri belgeler www.sg.gov.tr internet adresinden 27 Ekim 2023 tarihinden sonra ilan edilecektir. Başvuru sonuçlarının daha önce açıklanması durumunda adaylara sisteme girmiş oldukları cep telefonu numaraları üzerinden kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların e-devlet sisteminde kayıtlı cep telefonu numaralarını kontrol etmeleri önem arz etmektedir. Sınav tarihleri ve sınav yeri adresleri başvuru sonuçları ile adaylara bilahare ilan edilecektir. Sınavlara giremeyen adaylar için yedek gün planlaması yapılmayacaktır.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR!

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

YORUM EKLE