Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alımı yapmak için alım duyurusu yayımladı. Sahil Güvenlik Komutanlığı 13 Kasım 2017 tarihi ile 06 Aralık 2017 tarihleri arasında başvuruları alacak. İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımladı!

Sahil Güvenlik Komutanlığı 08 Kasım 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda sözleşmeli olarak Uzman Erbaş alımı yapacağını belirtti. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımına başvuru yapacak adaylar en az lise mezunu olmak zorundadırlar.

ALIM YAPILACAK BRANŞLAR:

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş ilanına göre, İkmal ( Aşçı ), Kurbağa Adam, Serdümen, Şoför, Muhafuz ve Telsizci branşlarında alım yapacak.

ADAYLARDAN ARANACAK ŞARTLAR NELERDİR?

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacak olduğu Uzman Erbaş adaylarından, Askerlik görevini ypmış olmak veya yapıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayı itibari ile 25 yaşından büyük olmamak, Hala askerlik yapanlar için son başvuru tarihi (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, TSK ya daha önce Subay, Astsubay, Uzman jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak, En az 164 cm olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna göre uyumlu olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamamk şartları aranmaktadır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 13 Kasım 2017 tarihi saat 15:00 itibari ile başvurularına başlayabilirler. Buna göre en geç başvurular 06 Aralık 2017 saat 14:00 a kadar başvurularını yapmış olmaları gerekmektedir. Başvurular sadece Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi internet sitesi olan www.sahilguvenlik.gov.tr adresinden yapılacaktır. Adaylar ilanın tam metninine ulaşarak ilan hakkında daha detaylı bilgi alabilir ve tabloları inceleyebilirler. İlanın tam metni için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ilmettin karali
Ilmettin karali - 6 yıl Önce

Selam tutturmussunuz bu 25 yaş yahu arkadaş bu yeni gelen askerler ne biliyor her gelen giden uzman olur. Ben doğuda yaptım dağlara çıktım éeeeee yaşım 33 diye basvuramiyorum. Dağa cikmayan hep Bölük te kalan asker başvurabilir. Bu haksızlık. Gelelim yasa şimdiki uzmanlar niye hepsi 25 yaş mi 40 yaşında bile uzman var onlarda savaşa gidiyor. Niye bu 25 yaş anlamıyorum. Mg3 kullandım. Biksi kullandım. 12 mm top zma kule nisancisiydim eee daha ne istiyorsunuz. Askerde Onbaşı yaptım. Seferberlik var. Hemde uzman cavus yerine seferberliği var daha ne istiyorsunuz

Elif
Elif - 6 yıl Önce

Bayanlarda başvurabilir mu

Kaan
Kaan - 6 yıl Önce

uzman erbaş uzman çavuşmu

Erdalkırıkkaya
Erdalkırıkkaya - 6 yıl Önce

Bende uzman olmak istiyorum.

Şahin
Şahin - 6 yıl Önce

Benim yaş 28 ama askerden geleli 2 sene oldu yine se başvuru yapabılır mıyım acaba ıkı yıllık üniversite mezunuyum paramedik bölümü terhis tarihim 06.05.2014 terhis tarihim başvuru yapsam geçerli olur mu acaba lütfen yardımcı olun saygılarımla

Mehmet
Mehmet - 6 yıl Önce

Askerlik şartı olmasın

aykut
aykut - 6 yıl Önce

yaş sınırı neden 25 anlayamıyorum ben 26 yaşındayım başvuramıyorum bizlere haksızlık yapılıyor . bizde bu ülkenin vatandaşıyız açık varsa girmek bizimde hakkımız .

SADETTİN DEMİRCİOĞLU
SADETTİN DEMİRCİOĞLU - 6 yıl Önce

ben 22 yaşın dayım askerlimi TCSĞ 74 KOMTANLIĞINDA yaptım AMA LİSE MEZUNU DEYİLİM UZMAN OLAMAMMI