MSB Kara Kuvvetleri 2023 yılı Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Duyuru!

MSB den gelen duyuru ile Kara Kuvvetleri Sözleşmeli er kayıt duyurusu yayımlandı. Kesin kayıt duyurusu haberde.

MSB Kara Kuvvetleri 2023 yılı Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Duyuru!

Türk Silahlı Kuvvetleri, genç ve yetenekli bireyleri askeri hizmete kazandırmak için gerçekleştirilen Sözleşmeli Er Temini seçim aşamalarını tamamladı. Seçim sürecinin ardından Kara Kuvvetleri Komutanlığı, yeni dönemin adaylarını belirledi. İşte detaylar:

Kesin Kayıt ve Eğitim Süreci Başlıyor

Seçim aşamalarını başarıyla tamamlayarak Kara Kuvvetleri Komutanlığına Sözleşmeli Er Adayı olarak yerleştirilen değerli adaylarımızı tebrik ederiz. Kesin kayıt ve eğitim süreci, 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Katılış ve Kayıt Kabul İşlemleri

Katılış ve kayıt kabul işlemleri, 28 Ağustos - 3 Eylül 2023 tarihleri arasında, 08.30 - 16.30 saatleri arasında yapılacak. Bu süre içinde gereken belgeleri tamamlamanız gerekmektedir.

Eğitim Planlaması

Hâlihazırda silah altında olan adaylar, eğitim sürecine katılmak üzere Eğitim Tugay Komutanlıkları/Sınıf Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlıklarına sevk edilecektir.

Katılışta Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Katılış tarihinde Kovid-19 tedavisi devam edenler, pozitif test sonucu izolasyonda bulunanlar ve sağlık durumu değişen adaylar eğitime katılamayabilir. Bu durumda olan adaylar resmi belgelerle birlikte mazeretlerini bildiren dilekçelerini gönderebilirler.

Gereken Belgeler ve Malzemeler

Kesin kayıt için gereken belgeler: Nüfus cüzdanı, vesikalık fotoğraflar, ikametgâh ilmühaberi, adli sicil raporu, terhis belgesi veya hizmet durum belgesi, mezuniyet belgesi, SGK ayrılış bildirgesi. Ayrıca, belgelerin düzenli olarak hazırlanması önemlidir.

Kendinizi Hazırlayın

Adayların kesin kayıt ve eğitim sürecine katılırken yanlarında getirmeleri gereken eşyalar: Pijama takımı, eşofman takımı, spor ayakkabısı, iç çamaşırı, tıraş malzemeleri, banyo gereçleri, diş fırçası ve macunu, not defteri ve kalem, düşük limitli kredi kartı/banka kartı, cep telefonu (belirtilen özelliklere sahip).

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümit yalçın
Ümit yalçın - 1 ay Önce

Sivas yıldızeli doğumlu özel kuvvetler komutanlığı görev almak vatanıma milletime kanımın son damlasına kadar hizmet etmek ve ömrüm oldukça askeri üniformasını onururumla gururumla taşımak asgeri bünyesinde ömrüm boyunca askerliği asker olmayı askerliği şerefimle onurumla taşıyacağıma söz veriyorum ben şerefli onurlu gururlu namusumla askerlik görevini yüreğimde kalbimde aldığım nefesimde yürüdüğüm yolda yaşadığım bu yalan dünyada göreve hazırım

özgür
özgür - 1 ay Önce

Benim sevdam yarım kaldı ⁶.donem sözleşmeli. Bizi yine alın.. bizim meskenimiz daglarr.
Şehir aslanlara göre deil reisimm

Kevser
Kevser - 1 ay Önce

Sözleşmeli er başvuruları ne zaman başlar benim nişanlım askerde alımları takip ediyoruz ama göremedik bilgisi olan var mi

Yunus çekiç
Yunus çekiç - 1 ay Önce

Baş vuru yapaçam nerde yapa bilirim

Adem ocakçı
Adem ocakçı - 1 ay Önce

Vatan sağolsun