MSB 2022/3 Sözleşmeli Er ( Askeri Personel ) Alımı Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli er alımı devam ediyor. 2022/3 kapsamında Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları başvuru şartları haberimizde.

MSB 2022/3 Sözleşmeli Er ( Askeri Personel ) Alımı Devam Ediyor!

Milli Savunma Bakanlığı Askeri Personel alımı başvuruları devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan ilan için başvurular hala devam ediyor. Söz konusu ilana göre MSB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı komutanlıklarda görevlendirmek üzere Sözleşmeli Er alımı yapacak. Söz konusu ilan için başvurular hala devam ediyor.

Hava, Deniz ve Kara Kuvvetleri Komutanlıkları Sözleşmeli Er Allımı Yapıyor!

Komutanlıklar bünyelerindeki eksikliği gidermek üzere 2022 yılı 3. Dönem kapsamında sözleşmeli er alımı yapılacağı bildirildi. Bu Kapsamda Milli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları sözleşmeli er alımı için bazı nitelikler aranacak.

Başvurular Devam Ediyor!

17 Ağustos 2022 tarihinde yapılan MSB duyurusu ile Sözleşmeli Er alımı başvuruları başlamıştı. Ancak herhangi bir son başvuru tarihi belirtilmemişti. MSB üzerinde ilan kaldırıldı. Ancak Kariyer kapısı üzerinde yapılan duyuruya göre başvuru süreci en geç 25 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecektir.

Askeri Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

2022/3 Sözleşmeli Er Alımı başvuruları sadece Elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adaylar e-Devlet şifresi ile başvurularını gerçekleştirecekler. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak başvurularını gerçekleştirebilecekler.

BAŞVURU EKRANI:https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=d6128a2c-d7b4-417e-814f-c7072e76153b

Kimler Sözleşmeli Er Alımına Başvuru Yapabilecek?

MSB Kuvvet Komutanlıklarına askeri personel alımı için adaylardan, En az İlköğretim Mezunu Olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak gibi genel şartlar aranacaktır.

Ayrıca Askerlik görevine yapan adaylarda başvuru yapabilecekler. Birlik Komutanlıklarından alınacak Nitelik belgesi ile birlikte başvuru yapılacak. İlan Hakkında daha detaylı bilgi almak için başvuru şartlarına ulaşmak için Aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/askeri-personel-alimi/msb-20223-sozlesmeli-er-alimi-kara-deniz-ve-hava-kuvvetleri-komutanliklari-h42548.html

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2022, 21:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Atici
Ahmet Atici - 1 yıl Önce

Msb ilk önce 7 yılını dolduran sözleşmeli erlere memurluk hakkını versin 2018 den beri bekliyoruz

Salih topal
Salih topal - 1 yıl Önce

Yaş sınırı kaldırılsın lütfen