Bir Valilikten Daha Korucu Alımı İlanı! Başvurular 6 Nisan’a Kadar!

Tunceli Valiliği Merkez ilçede çalışmak üzere 3 güvenlik korucu alımı yapacağını duyurdu.Alımlarla ilgili başvuruların 6 Nisan'a kadar olacağı belirtildi. İşte başvuru detayları.

Bir Valilikten Daha Korucu Alımı İlanı! Başvurular 6 Nisan’a Kadar!

2020 yılı içerisinde yapılması beklenen Türkiye Geneli Korucu alımına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmamışken, il ve ilçelere bağlı Jandarma Genel Komutanlıkları bünyesinde ise güvenlik korucusu alımları devam ediyor. Bu noktada Tunceli ili Merkez İlçe Jandarma sorumluluk sahasında görevlendirilmek üzere Üç (3) Güvenlik Korucusu alınacağı açıklanmış olup ilgili alım ilanına başvuru yapmak isteyenler için başvuru şartları ve diğer detaylar ise haberimizin devamında yer almaktadır.

Başvuru Şartları

Sağlanması gereken şartlar arasında Türk Vatandaşı Olmak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak ya da 21/06/1927 tarihli 1111 sayılı Askerlik Kanununa göre askerlikten muaf olmak, kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak, Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak,En az ilkokul mezunu olmak,Kamu haklarından mahrum bulunmamak, kan davasından hüküm giymemiş olmak, Hali hazırda görevlendirileceği köyde veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede ikamet etmek, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak, Terör örgütleri ile ilgisi olmamak, Köy/mahalle muhtarlığı ve ihtiyar heyeti üyeliği hariç mahalli İdarelerin seçimle göreve gelen organlarında görevli olmamak gibi birtakım şartların sağlanması istenmektedir.

Başvuru Şekli

İlgili alım ilanı için adayların valiliğe bir dilekçe ile başvuruda bulunması gerekmekte olup nüfus kağıdı olmak üzere sağlık raporu, askerlikten muaf olunduğuna dair belge,Başvuru sahiplerinin adli sicil belgesi ve görevlendirileceği köyde/mahallede oturduğuna dair ikametgâh belgesi, diploma sureti, biyometrik fotoğraf ve diğer başvuru belgeleri ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Müracaatlar ise 26.03.2020 – 06.04.2020 tarihleri arasında Tunceli Valiliğine yapılacaktır. Son müracaat tarihi 06.04.2020 günü mesai bitimi olup, bu tarihten sonra yapılacak müracaatlar işleme konulmayacaktır.

İlgili ilana erişmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 3 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylere ne Zaman korucu alımı başlayacak sayın bakanım

Ramazan
Ramazan - 3 yıl Önce

Ya anlamadım giti bu diyarbakır erganiye nie gelmiyor herşeyi anladım da bunu anlamadım admin sana zahmet erganiyide hatırlatırmısın sana zahmet senden ricam

Bitlis Adilcevaz
Bitlis Adilcevaz - 3 yıl Önce

Alım varmı Adilcevaza

FATIH
FATIH - 3 yıl Önce

ERZURUM OLTU YA KORUCU Ne zaman alım olacak sayın bakanım 3 yıldır gönüllü korucuyuz kadro bekliyoruz lütfen birazda bizi düşünün lütfen sesimizi duyun lütfen

Diyarbakır
Diyarbakır - 3 yıl Önce

Ergani

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Diyarbakıra da gelse seviniriz

Ferdi
Ferdi - 3 yıl Önce

Kimin umrunda

Vedat
Vedat - 3 yıl Önce

Sayın bakanım korucu alımı bekliyoruz alım nezaman olacak sayın bakanım Kars Digor dağpınar mahalemiz beldeden 5mm uzakta ve telikeli siyasi nedenlerden dolayı korucu alımı yapılmıyor korucu alımı istiyoruz saygılar