Bingöl Korucu Alımı 2023! Jandarma İlçe Güncel İlan Listesi Kaymakamlık

Korucu Alımı ilanı yayımlandı. Bingöl Korucu alımı için Bingöl'de Genç Kaymakamlığı 40 Korucu alımı gerçekleştirilecek. Şartlar ve kontenjan nedir?

Bingöl Korucu Alımı 2023! Jandarma İlçe Güncel İlan Listesi Kaymakamlık

Jandarma Genel Komutanlığı Kaymakamlıklar Korucu alımı ilanı yayımlıyor. Güncel Korucu alımı kapsamında Bingöl'de Korucu Alımı ilanlarını yayımladı. Bingöl İlçe Kaymakamlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 40 Korucu Alımı için ilana çıktı. Alımlar farklı köylerde gerçekleştirilecek olup başvuru tarihleri ve ilan detaylarını sizlerle paylaşacağız.

Bingöl Korucu Alımı Kontenjan Bilgisi:

Bingöl Korucu alımları başladı. Bu kapsamda Genç Kaymakamlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 40 Korucu Alımı yapacak. Alım yapılacak köyler:

  • Yazkonağı,
  • Yeniyazı,
  • Yaydere,
  • Çaybaşı,

Korucu Alımı Başvuru Şartları Nedir?

Bingöl Korucu Alımı için başvurular alınıyor. Adaylar Güvenlik Korucusu alımı için belirtilen nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir. Bu kapsamda Genel Olarak;

" Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilcek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir Suç hükümlülüğü olmamak, Herhangi bir Terör örgütü üyeliği olmamak, Siyasi Parti üyeliği olmamak " gibi şartlar aranacak.

Kadın Adaylar Başvuru Yapabilecek Mi?

Söz konusu korucu alımı ilanı Kadın Erkek adaylar için geçerlidir. Bu kapsamda Erkek adaylardan Askerliğini yapmış olmak şartı aranacak. Kadın adaylar için 21 yaşını doldurmuş olmak,

Yaş Şartı Nedir?

Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 40 yaşından büyük olmamak (alım yapılacak köy veya jandarma sorumluluk bölgesindeki mahallede yeterli sayıda aday bulunmaması halinde bu şart 50 yaş olarak uygulanır),

Mezuniyet Şartı Nedir?

Korucu Alımı ilanına en az İlköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecektir.

Başvurular ne Zaman Yapılacak?

Bingöl Genç Kaymakamlığı Korucu alımı için başvurular Ağustos ayı ilk haftasına kadar alınacak. Başvurular sadece Jandarma Komutanlığına yapılacak.

Başvuru Tarihleri: 25 temmuz - 8 Ağustos 2023

Başvuru Adresi: Genç İlçe Jandarma Komutanlığına yazılı dilekçe ile şahsen müracaatta bulunacak ve dilekçe ekine istenen belgeler eklenecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 2 ay Önce

Ya yeter artık Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylerde alımlar ne zaman başlayacak sayın yetkililerimiz lütfen duyun sesimizi 5 yıl oldu alım yapılmıyor

Levent
Levent - 2 ay Önce

Devletimize yalvarıyoruz Iğdırada alım yapsın cok bekler yen gençler var devletimze inanıyoruz

İsmail köylü
İsmail köylü - 3 hafta Önce

Ben Diyarbakır da yaşıyorum askerlik durumumu yerine getirdim kurucu için gurev istiyorum.