Bay, Bayan 26 Korucu Alımı İlanı Açıklandı! Başvuru Şartları!

Türkiye genelinde Kaymakamlıklar ve Jandarma Komutanlıkları korucu alım ilanları açıklamaya devam ediyor. Yeni bir ilana göre Van ili Çatak ilçesinde 26 güvenlik köy korucusu alımı gerçekleştirilecek.

Bay, Bayan 26 Korucu Alımı İlanı Açıklandı! Başvuru Şartları!

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı korucu alım ilanları açıklamaya devam ediyor. Son olarak  Pervari Kaymakamlığına gerçekleştirilecek olan korucu alımlarında başvurular 21 Haziran 2020 tarihinde tamamlandı. İşin olsa ekibi olarak JGK Korucu istihdamına yönelik olarak yeni gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz.

BAŞVURU TARİHLERİ; Eğitim seviyesinde En az ilkokul mezunu olan, Çatak Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilan edilen Korucu alımına başvurular başladı. Çatak Kaymakamlığının yaptığı açıklamaya göre ilçe sınırları içerisinde ikametgâh eden adaylar 3 Temmuz 2020 tarihine kadar başvurularını şahsen olarak gerçekleştirebilecekler.

Bilindiği gibi alımlar 442 sayılı köy kanunu, güvenlik korucuları yönetmeliği kapsamında gerçekleştiriliyor. Başvuruda istenecek olan genel şartlar şu şekildedir;

BAŞVURU ŞARTLARI;

Adaylar yaş altında 40 yaşından büyük olmamaları, eğitim şartında an az ilkokul mezunu olmaları, erkek adayların askerliğini tamamlamış olmaları, kamu haklarından Mahrum olmamaları, Türk Ceza Kanunu 216. maddesi 1 fıkrasında belirtilen suçlardan mahkum olmamaları, taksirli suçlar olmak üzere altı aydan fazla hapis cezası almamış olmaları, Çatak ilçesi sınırlarında alım yapılan mahallelerde ikametgah etmiş olmaları, kan davasına karışmamış ve bu konuda hüküm giymemiş olmaları, görevini yapmaya engel herhangi bir sağlık engelin olmaması, siyasi parti üyeliğinin olmaması mahalli idarelerde Köyü Muhtarlığı ya da ihtiyar heyeti gibi seçimle gelen bir görev organda görevli olmamak gerekmektedir.

Adaylardan istenilen evrakları son başvuru tarihinden önce şahsi olarak teslim etmeleri istenmektedir.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER;

Korucu alımında seçim ve değerlendfirme aşaması nasıl yapılacak? Adaylara yapılacak olan sınav ve değerlendirme aşamasında fiziki yeterlilik testi ile mülakat sınavı yapılacaktır. Bu sınavlardan başarılı olmak için 100 puan üzerinden fiziki sınavda yüzde 50 mülakat sınavında ise yüzde 50 olmak üzere hesaplama yapılacak. 70 ve üstü puan alan adaylar başarılı olacaklardır.

FİZİKİ SINAV; Adaylara mekik, koşu ve şınav branşlasrından test yapılacak. ortalama 50 puan üzerinden değerlendirilecek.

MÜLAKAT; Mülakat sınavlından adaylara ayrıca tarih duyurusu yapılacka. Komisyon mülakat sınavını 100 puan üzerinden değerlendirecek.

İLAN KILAVUZU İÇİN TIKLAYIN

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 00:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serdar
Serdar - 3 yıl Önce

Van çaldıran ilçemizede korucu alımı yapılmasını istiyoruz

Necmettin
Necmettin - 3 yıl Önce

Kars 'ta korucu alımı nezaman olacak sayın bakanım karada bekliyoruz

Umut
Umut - 3 yıl Önce

Kilis merkeze bağlı sınıra yakın köylere ne Zaman geliyor alım sayın yetkililerimiz duyun sesimizi artık usandik bekle bekle sayın bakanım saygılar kilis'ten

Adilcevaz
Adilcevaz - 3 yıl Önce

Adilcevaz korucu alımı varmı Bitlis Adilcevaza bekliyoruz Sn bakanım Allah seni başımızdan eksik etmesin

Sinan gökburun
Sinan gökburun - 3 yıl Önce

Korucu alımı k maraşa nezan alım olacak

Mükremin
Mükremin - 3 yıl Önce

Elazığ a alim bekliyoruz sayin baknm

Sinan gökburun
Sinan gökburun - 3 yıl Önce

K maraşa korucu alımı nezaman olacak

Metin
Metin - 3 yıl Önce

Muş kızılağaç belgesine korucu alımları niye yapılmıyor acaba ...