Maaş düzenleme durumlarının akabinde tediye ikramiyesinde artış olması da sağlanacak. 4D işçiler ile beraberinde gelecek olan son değişimle yapılacak tek seferlik ödemeler beklenen konular arasında yer alıyor. Her şey TİS kapsamı ile birlikte yürütülecek.

Şuan 900 Bin İşçi İçin Kritik Süreç

2020 TİS görüşmeleri kapsamında en önemli tarihin 31 Ekim olarak belirlenmesi ve görüşmelerin belirtilmiş olan tarihten önce olması söz konusu olacak. Yeni bir dönemin gelmesi de beklentiler arasında yer alıyor.

Taşeron İşçilerin Adına Yeni Mali Hakların Belirlenmesine Gidildi

Taşeron işçilerin adına yapılacak 2020 TİS görüşmeleri sonrasında maaşlara zam hakkı verilecektir. Bunun ardından taşeronlara yapılacak olan zam oranları da yüzde on ve on yedi buçuk arasında ön görülüyor. Taşeron maaşlarına gelecek zam durumları ardından tediye ikramiyeleri zam oranlarına göre belirlenmesi uygun görülüyor.

Bunların ardından taşeron işçiler adına verilecek olan okulların açıklaması ile ilgili eğitim yardımları, evlilik aşamasında olanlar için düğün yardımları dikkat çekenler arasında. Bunların yanında ayrıca Ramazan Bayramları ve Kurban Bayramları ikramiyeleri de yapılacak. Verilen ödemeler üzerinde rakamların tamamen değişmesi ve artması bekleniyor. Tüm taşeron olarak çalışan vatandaşlarda son durum ne olarak sürekli araştırma yapıyor.

Editör: TE Bilisim