Kamu Kurumları ve Bakanlıklar tarafından yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Kamuya 91 Memur Alımı başvurusu sona eriyor. KPSS Puanı ile başvuru alınmakta olup En az lise mezunu olan ve 60 KPSS Puanı olan herkes başvuru yapabilecek. Buna göre İşin Olsa ekibi olarak sizlere Başvurusu sona ermekte olan kurum ve bakanlıkların detaylarını aktaracağız.

91 Memur Alımı Yapacak Kurumlar:

  • Sağlk Bakanlığı,
  • Kültür ve Turizm Bakanlığı,
  • Meteoroloji Genel Müdürlüğü,
  • Savunma Sanayii Başkanlığı,

Başvurular Sona Eriyor!

Söz konusu kurumların başvurusu geçtiğimiz günlerde ve haftalarda başlamıştı. Bu kapsamda henüz başvuru yapmamış olan adaylar başvurularını en geç 13 Kasım 2023 tarihine kadar gerçekleştirebilecekler. Bu kapsamda başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki ilan detaylarını inceleyebilirler.

Sağlık Bakanlığı Memur Alımı Detayları:

ağlık Bakanlığına bağlı olan Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ( TİTCK ) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Alımlar, Ön Lisans mezunu 2 Şoför, Lise Mezunu 1 Teknisyen kadrolarında yapılacak. Başvurular 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94 puan türünden ve Ön Lisans mezunu için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan kapsamında gerçekleştirilecek.

İLANIN DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/saglik-bakanligi-titck-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-h45386.html

Kültür ve Turizm Bakanlığı Alımları:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü ( DÖSİM ) tarafından yayımlanmış olan personel alımı ilanına göre alımlar " İstanbul ve Ankara " illerinde gerçekleştirilecek. Bu yönde, 3 Mimar ( 2 İstanbul ve 1 Ankara ), 1 İnşaat Mühendisi ( Ankara ), 1 Elektrik Elektronik Mühendisi ( Ankara ), 1 Bilgisayar Mühendisi ( Ankara ), 1 Makine Mühendisi ( İstanbul ), 1 Şehir Plancısı ( Ankara ) alımı yapılacak. Başvuru için  2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır.

İLANIN DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-dosim-8-sozlesmeli-personel-alimi-ilani-h45385.html

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Memur Alımları: 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 29 fakrlı şehirde istihdam edilmek üzere 657 Sayıl ıDevlet Memurları kanunu 4/B fırkasına göre sözleşmeli olarak 29 şehirde 48 Sözleşmeli Personel Alımı yapılacak. Bu kapsamda; 41 Temizlik Görevlisi, 1 Şoför, 6  Koruma ve Güvenlik Görevlisi, olmak üzere toplamda 48 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. KPSS Şartı olarak  2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak gereklidir.

İLANIN DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/mgm-29-sehirde-48-sozlesmeli-personel-alimi-lise-on-lisans-h45383.html

Savunma Sanayii Başkanlığı Memur Alımları:

Savunma Sanayii Başkanlığı 32 kişilik kadro ile yapılacak Giriş sınavı sonucuna göre Genel İdare Hizmeti Sınıfında 7. dereceli kadrolarda isitihdam edilecek. Alımlar Uzman Yardımcısı kadrolarında farklı alanlarda yapılacak. Başvuru için en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

İLANIN DETAYLARI BURADA: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/savunma-sanayii-ssb-32-memur-alimi-ilani-yayimlandi-h45366.html