10 Şubat 2023 tarihli resmi gazete yayımlandı. Cumhurbaşkanı imzası ile 10 İlde OHAL İlan edildi. Geçtiğimiz gün açıklamasını yapan Recep Tayyip Erdoğan Deprem bölgesi olarak ilan edilen 10 şehir için Olağanüstü Hal vermişti. Szö konusu OHAL kararı Resmi gazetede de yayımlanmıştı. Az Önce gelen yeni bir duyuru ile OHAL Kararı Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından da onaylandı. Yayımlanan Resmi Gazete ile şöyledir:

10 Şehirde OHAL İlan Edilme Kararı:

Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Haziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde üç Ay süreyle Olağanüstü Hal  İlan edilmesine dair Karar:

Karar No: 1354

Anayasanın 119'uncu maddesi ile 2935 sayılı Olağanüstü Hal kanunun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının ( a ) bendine göre Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Haziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde 8 Şubat 2023 Çarşamba günü saat 1:00 dan itibaren üç ay süreyle olapanüstü hal ilan edilmesine ilişkin 8 Şubat 2023 tarihli ve 6785 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel kurulunun 9 Şubat tarihli 61 inci Birleşiminde onaylanmıştır.

Editör: TE Bilisim