2021 yılı YKS yerleştirme sonuçları bekleniyordu. Adayların tercih yaptıkları okullar için sonuçlar açıklanacak. Geçtiğimiz gün açıklamalar yapılmıştı.

Milyonlarda Üniversite adayı öğrencilerimizin büyük azim ve uğraşları sonucunda Yükseköğretim Kurumları Sınavına 26 - 27 Haziran 2021 tarihinde ter dökerek sınava katılmışlardı. Sınav sonuçlarının temmuz ayında açıklanmıştı. Sınav sonuçları 8 gün erken açıklanarak 28 Temmuz 2021 tarihinde sabah saatlerinde adaylara duyurulmuştu. Sonuçların açıklanması ile tercihler başladı. Tercih yapan adaylar için sonuçlar açıkladı mı? Açıklamalar nelerdir?

YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI HAKKINDA ÖSYM BAŞKANINDAN AÇIKLAMA!

Geçen hafta açıklanması beklenen sonuçlar açıklanmamıştı. Üniversite adaylarının büyük tepkisi oldukça ilgi çekti. Sosyal mecralarda ve Google aramalarda Popüler olan YKS Yerleştirme sonuçları için ÖSYM başkanı açıklama yapmak durumunda kalmıştı. Söz konusu açıklamaya göre sonuçların henüz açıklanmayacağı ve önümüzdeki hafta duyurulacağı bildirilmişti. Kontrollerin devam ettiğini belirten ÖSYM Başkanı Halis Aygün şu açıklamayı yapmıştı;

" Sevgili gençler, biliyorum YKS sonuçlarını heyecanla bekliyorsunuz, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. 2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde sonuçları açıklayacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum." demişti.

AZ ÖNCE GELEN AÇIKLAMA İLE:

5-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız 2021-YKS yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. Adaylarımız sonuçlarını http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirler Sonuçların adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLADI!

ÖSYM Başkanı tarafından yapılan açıklama sonrası adaylar yine bir bekleyiş içerisinde girdi ve sonuçar az önce açıklandı.

ÖSYM Duyurusu:

2021-YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2021-YKS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde saat 08.00'den itibaren öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 06 - 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 04 - 08 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

Kamuoyunun ve adayların bilgisine saygıyla sunulur.

2021-YKS Yerleştirme Sonuçları

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden 31 Ağustos 2021 tarihinde öğrenebileceklerdir.

KAYIT TARİHLERİ BELLİ OLDU

Yapılan açıklamaya göre;

Üniversite Kayıt tarihleri: 6-10 Eylül 2021

Elektronik kaayıtlar: 4-8 Eylül 2021

Editör: TE Bilisim