TYT, AYT, YDT Sınav Ücretleri Açıklandı! Yüzde 40 Zam Yapıldı 210 TL Ödenecek

Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS sınav ücretine yüzde 40 zam yapıldı. Oturum başı 70 TL, 3 oturum için 210 TL ödeme yapılacak.

TYT, AYT, YDT Sınav Ücretleri Açıklandı! Yüzde 40 Zam Yapıldı 210 TL Ödenecek

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından yapılan ve her sene iki buçuk milyondan fazla öğrencinin katılmış olduğu üniversite sınavı bu sene de Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS ismi ile yapılacakken adaylar ister bir, ister iki isterse üç oturuma girebilecek. Bu oturumlar Temel Yeterlilik Test TYT, Alan Yeterlilik Testi AYT ve Yabancı Dil Testi YDT olarak bilinmekte olup sınav ücretlerinin ne kadar olacağı büyük bir merak ile bekleniyordu ve beklenen açıklama geldi. Buna göre sınav ücretlerine yüzde 40 zam yapıldı.

OTURUM BAŞI 70 TL VERİLECEK

2019 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS'nin her bir oturumu olarak bilinen Temel Yeterlilik Test TYT, Alan Yeterlilik Testi AYT ve Yabancı Dil Testi YDT için adaylardan oturum başı 50 TL'lik onay ücreti alınmış ve üç oturuma giren adaylar 150 TL'lik onay ücreti vermişti. Bu sene Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı YKS ücretleri duyuruldu ve her oturum için adaylardan 70 TL ücret alınacak. Buna göre üç oturum olan Temel Yeterlilik Test TYT, Alan Yeterlilik Testi AYT ve Yabancı Dil Testi YDT için hepsine girmek isteyen adayların 210 TL'lik onay ücretini yatırması gerekecek. Geçen sene 150 TL ödeme yapılırken bu sene 210 TL'lik onay ücreti alınacaktır.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2020, 23:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
işsiz
işsiz - 2 yıl Önce

İndirim yapılması gerekirken daha fazla zam yapılıyor yazıklar olsun.İki ya da daha çok çocuğu olanlar bu ücretleri nasıl ödeyecek? Alınan bu fazla paralar haram olsun hakkımı helal etmiyorum.