ÖSYM'den Açıklama; 2018/3 Ales Sonuçları Açıklandı!

ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinden son dakika sonuç açıklaması! ÖSYM Aday İşletim sonuç sistemi üzerinden 2018/3 Ales sonuçları açıklandı. Sonuç sorgulama, nasıl öğrenilebilecek. İşte detaylar..

ÖSYM'den Açıklama; 2018/3 Ales Sonuçları Açıklandı!

Akademik Lisansüstü Sınavı 2018/3 Ales sonuçları açıklandı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 18 kasım tarihinde 81 il merkezindeki sınav merkezlerinde yapılan 2018 yılının son Ales sınavı tamamlanarak adaylara sınav soruları erişime açıklanmıştı. yeniyapılan açıklamaya göre; sonbahar dönemi Ales Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Girişi sınavında değerlendirmeler tamamlandı ve adaylar ÖSYM sonuç sorgulama sistemi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecekler.

2018/3 ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI!

ÖSYM'den yapılan son dakika açıklamasına göre adaylar 11 Aralık tarihi saat 15:00'dan itbaren sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden öğrenebilecekler.

sonuc.osym.gov.tr sitesi üzerinden T.C. kimlik numarası ile aday şifresi girişi yapılarak sonuçlara erişim sağalanabilecek. 2019 yılında ilkbahar dönemi ales başvuruları ne zaman başlayacak ve Ales sonucuna ilişkin diğer gelişmeleri işin olsa ekibi olarak aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa mobil uygulamasını indirerek anında haberdar olabilirsiniz.

Sınav sonuçları için tıklayın

İşin olsa mobil uygulaması

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 15:39
YORUM EKLE