ÖSYM'den 2021/8 İngilizce Sınavı İçin 2 Duyuru Geldi!

Ölçme Seçme ve yerleştirme merkezi başkanlığı az önce YDS hakkında iki duyuru birden yaptı.

ÖSYM'den 2021/8 İngilizce Sınavı İçin 2 Duyuru Geldi!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi başkanlığı İngilizce sınavı hakkında iki duyuru yaptı. Adayların beklediği duyurulara göre ÖSYM 17 Haziran 2021 tarihi ile Sınav Giriş belgelerini ve Sınav günü açık tutulacak nufüs müdürlüklerini duyurdu.

ÖSYM DUYURULARI:

  • e-YDS 2021/8 İngilizce Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı
  • e-YDS 2021/8 (İngilizce) Sınavı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

SINAV GİRİŞ BELGELERİ ERİŞİME AÇILDI!

19 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak olan e-YDS 2021/8 İngilizce sınavkarı için bina ve salon atama işlemleri tamamlandı. Adaylar sınavlara girecekleri yerlere ve sınav giriş belgelerine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 17 Haziran 2021 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

AÇIK TUTULACAK NUFÜS MÜDÜRLÜKLERİ BELLİ OLDU!

19 Haziran 2021 tarihinde uygulanacak 2021 Elektronik Yabancı Dil Sınavına (e-YDS 2021/8 İngilizce) girecek adaylardan, T.C. Kimlik Kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerdeki ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 19 Haziran 2021 Cumartesi günü 11.00-13.30 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara, müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebileceklerdir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebileceklerdir. “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla, Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.

Adaylar, sınav günü açık tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlüklerinin adresine ve açık oldukları saatlere aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

19 HAZİRAN 2021 CUMARTESİ GÜNÜ 11.00-13.30 SAATLERİ ARASINDA AÇIK OLACAK İL/İLÇE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 15:11
YORUM EKLE