ÖSYM 2020 KPSS Branş Bazında Güncelleme Yaptı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

ÖSYM'den az önce gelen duyuru ile 2022 yılı KPSS Branş bazında güncelleme yapıldığı bildirildi. Lise, Ön Lisans ve lisans mezunu.

ÖSYM 2020 KPSS Branş Bazında Güncelleme Yaptı! Lise, Ön Lisans ve Lisans

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığından az önce gelen son dakika duyurusu ile 2020 yılı KPSS sbranş bazında sıralamlarda güncelleme yapıldı. 2020 yılı KPSS'ye kaytılan adayların sınav sonuçlarına göre Branş bazında sıralamaları güncellenmiştir. ÖSYM güncellemeyi 25 Mayıs 2022 tarihi ile duyurmuş olup Lisans, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden güncelleme yapıldı.

ÖSYM'DEN GELEN DUYURU:

2020 Kamu Personel Seçme Sınavına(2020-KPSS Lisans, Ön Lisans ve Ortaöğretim)katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.trinternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde ilgili işlemlerin yapıldığı tarih itibariyle aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içerenteknik açıklama metnineaşağıdaki bağlantıdan erişilebilir.

Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Teknik Açıklama

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2022, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem ÖZEL
Adem ÖZEL - 9 ay Önce

YOZGAT

Yozgat seni adım adım gezmeli,
İnsanına güzel nedir sormalı,
Güzel seven sevdasını çekmeli,
Bülbül sussun, yiğit desin.....
Elma benim,ayva benim, nar benim,
Hilal kaşlı, kahve gözlü yar benim.

Yozgat senin dağlarına çıkmalı,
Çamlığından merkezine bakmalı,
Sevdasını gözlerinde görmeli,
Güller sussun,kızlar desin....
Sürme benim,kına benim,şal benim,
Delikanlı, çatık kaşlı yar benim.

Yozgat senin Sorgun’una bakmalı,
İlim,irfan, adamlığı tatmalı,
Soğuğunu tepelere satmalı,
Boran benim, yağmur benim, kar benim,
Üç tepene isim yazan , yar benim.

Sofra sofra yemeğini tatmalı,
Bağdaş kurup, tahtayada çökmeli,
Tandırında dürümünü sarmalı,
Tandırdaki ateş benim,köz benim,
Sac üstünde yufka açan yar benim.

Adem ÖZEL (SORGUNLU)