MSÜ Geç Başvurular Başlıyor! Lise Mezunu Subay-Astsubay Olmak İsteyenler Dikkat

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı MSÜ geç başvuru tarihi ne zaman? Lise mezunu subay astsubay olmak isteyenler başvuru yeniden açılacak?

MSÜ Geç Başvurular Başlıyor! Lise Mezunu Subay-Astsubay Olmak İsteyenler Dikkat

Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde eğitim gören ve mezun olan kişi astsubay ya da subay olarak görevlerine devam etmekte olup Türk Silahlı Kuvvertlerine bağlı olan komutanlıklar Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava kUvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı açıktan atamaların sayısını azaltmaya başladı. Artık MSÜ üzerinden atamalar yapılmaya başlandı ve buna hız verilecek. Bu sebepten dolayı lise mezunu olup subay - astsubay olmak isteyenlerin MSÜ geç başvuru tarihlerinde müracaat etmesi gerekmektedir. Peki MSÜ sınav geç başvuru tarihi nedir? MSÜ başvuruları normalde sona erdi ancak ÖSYM bilindiği üzere artık geç başvuru işlemi de yaptığından dolayı adaylar biraz daha fazla ücret vererek geç başvuru tarihlerinde başvurularını yapabilir.

Geç Başvuru Ne Zaman?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Berleme Sınavı MSÜ geç başvuruları 3 Mart 10.00 - 3 Mart 23.59 olarak duyuruldu. Bu tarihler içerisinde adayların hem müracaatlarını ÖSYM sitesinden yapması hemde ödemelerini ATM'den ya da ÖSYM'nin sitesi üzerinden kredi - banka kartı ile ödemesi gerekmektedir. Ödeme ücreti 165 TL olarak duyurulmuştur. Lise mezunu subay - astsubay olmak isteyenler için büyük bir fırsat olarak biliniyor.Taban puanları hususunda YKS sınavına da başvurulduğu için adayların başvuruları sona eren Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı YKS'ye başvuru yapması gerekmektedir. Başvurusu 2 Mart tarihinde sona erecektir. Müracaat adresi https://ais.osym.gov.tr/ adresi üzerinden ya da en yakın ÖSYM müdürlükleri, lise müdür yardımcıları aracılığı ile yapılabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER