LYS İçin Geri Sayım Başladı

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, artık sayılı günlerin kaldığı LYS için değerlendirmeler yaptı. YGS’den 180 puan ve üzeri alan adaylar Nisan ayında ünivesite tercihlerini yaptı. Adaylar için üniversiteye girmede son sınav olan Lisans Yerleştirme Sınavlarının (LYS) uygulanmasına artık çok az bir zaman kaldı. Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz bu sınavın YGS’den farklı olacağını dile getirdi. İşte ayrıntılar…

LYS İçin Geri Sayım Başladı

LYS İçin Geri Sayım Başladı

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz LYS’ye sayılı günler kala adaylara altın değerlendirmelerde bulundu. Şu anda liselerde 3 ayrı müfredatın uygulandığını dile getiren Yılmaz, 12. sınıf öğrencilerinin 11. sınıfta gördüğü derslerin içeriği ile şu anda 11. Sınıf olan öğrencilerin gördükleri içeriğin farklı olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda 9 ve 10. sınıfta okuyan öğrenciler de ayrı bir eğitim programı gördüğü için onlar da 11. sınıfta ne şimdiki 11. sınıflar ne de geçen senekiler ile aynı içeriği göreceğini belirten Yılmaz, bu farklılığın sebebi olarak eğitim sistemindeki değişikliklerin kademeli olarak yapılmasını gösterdi. şu anki 9 ve 10. sınıfların sistemi 12. sınıflara uygulanırsa ve kademeli olarak geçiş yapılmazsa 12. sınıf öğrencileri içerik farklılığından dolayı bazı konuları hiç öğrenemeden mezun olur dedi. Mevcut 12. Sınıf sisteminin öğrencilerin bütün konuları öğrenmesi için daha önceden belirlenmiş olduğunu dile getiren Yılmaz, liselerde konuların içerik olarak birbirine denk olduğunu ancak konu sıralanışı ve uygulanış açısından farklı 3 tane eğitim müfredatı olduğunu söyledi.

Lisede öğrencinin hangi dersleri seçmiş olursa olsun YGS’nin lise eğitimini bitiren her öğrencinin almak zorunda olduğu derslerin içeriğinden sorularla öğrencinin karşısına çıkacak şekilde ayarlandığını söyleyen Yılmaz, mevcut çoklu sistemde karmaşa yaşandığını belirtti.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE