LYS 2016 Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu

Lisans Yerleştirme Sınavına girecek olan adayların meraklı bekleyişi sona erdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi LYS sınav giriş yerlerini resmi internet sayfasından duyurdu

LYS 2016 Sınav Giriş Yerleri Belli Oldu

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından her sene yapılan ortaöğretim mezunu ve lise 4'de okuyan öğrencilerin katıldığı Lisans Yerleştirme Sınavına bir buçuk hafta gibi az bir süre kaldı. Adaylar merakla Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin sınav giriş yerlerini duyurmasını bekliyordu ve sonunda açıklandı.

Nereden Öğrenebiliriz

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Lisans Yerleştirme Sınavı giriş yerlerini açıkladı peki nereden bakabiliriz.

https://ais.osym.gov.tr/

Yukarıda ki linki takip ederek LYS Sınav Giriş Dökümü seçeneğine tıklayabilir ve TC kimlik numaranız ile ÖSYM şifreniz'i sisteme girerek girişinizi yapabilirsiniz.

LYS bilindiği gibi LYS - 1, LYS - 2, LYS - 3, LYS- 4 ve LYS - 5 olmak üzere 5 farklı oturumdan oluşmaktadır. Edebiyat, Coğrafya 1 - 2, Matematik, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce sorular adaylara sorulmaktadır.

ÖSYM'nin giriş sayfası üzerinden adaylar girecekleri oturumlara bakabilir ve sınav giriş belgelerinin çıktısını alabilir.
LYS'ye girecek adayların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi ise farklı oturum olmasına rağmen aynı okulda girip girmeme durumudur. Bu konuya açıklık getirmek gerekirse. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yapmış olduğu 5 oturumda adayı aynı okula verebilir. Yani bir aday LYS 1 oturumuna A okulunda girdiyse ikinci oturuma yine aynı okuldan girebilir.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE