LGS Sonuçlarının Ardından Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı liselere giriş sınavı için yeni gelişme. 26 haziran LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından, LGS tercih kılavuzu da adaylara duyuruldu. LGS tercih ve yerleştirme kılavuzuna nasıl erişilecek. Tercihler ne zaman başlayacak İşte detaylar..

LGS Sonuçlarının Ardından Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez gerçekleştirilen liselere giriş sınavının sonuçları geçtiğimiz gün açıklandı.

MEB LGS sınav sonuçlarını duyurmasının ardından merakla beklenen tercih ve yerleştirme kılavuzuda açıklandı. Liselere giriş sınavında kontenjan tablolarının açıklanması için belirlenen tarih 2 Temmuz'dan sonra tercihler alınmaya başlanacak. Tercih işlemleri 11 gün sürerek 13 Temmuz'da tamamlanacak. Adaylara boş kontenjanların duyurulmasının ardından özel okullara yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden okulların kayıtları tamamlanacak. 

LGS TERCİH KILAVUZU

Ortaöğretime geçiş LGS tercih kılavuzuna odsgm.meb.gov.tr adresinden erişim sağlanabilecek. 8. sınıfı başarı ile tamamyan veya mezun durumdaki öğrenciler tercih ve yerleştirme başvurusunda bulunacak. tercihler okul müdürlüklerinden yada e-okul sitesi üzerinden yapılabilecek. Tercih formunun okul idaresi tarafından onaylanması gerekli olacak. 

Tercih ve yerleştirme kılavuzu için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 00:50
YORUM EKLE