KPSS ÖABT Tamamlandı. 2018 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Öğretmen adaylarının katılımıyla tamamlanan KPSS ÖABT sınavlarının sonuçları ne zaman açıklanacak. 2018 KPSS sınav sonuçları ve detaylar haberimizde..

KPSS ÖABT Tamamlandı. 2018 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınav oturumları tamamlandı. KPSS ÖABT sınavına yaklaşık 306 bin aday katıldı. Adaylar sınavın tamamlanmasının ardından sonav sorularının erişime açılmasını beklemekteler. Diğer yandan KPSS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı daa önce ÖSYM sınav takvimi ile belirlendi. 

KPSS ÖABT SINAV SONUÇLARI;

5 Ağustos tarihinde yapılan KPSS ÖABT sınavı 10:15 saatlerinde başladı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan ÖSYM sınav takvimine göre sonuçlar 31 Ağustos tarihinde açıklanacak. 

ÖABT sonavında 16 branştan 306 bin aday katıldı. Buna göre Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (İngilizce), Rehber Öğretmen, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği  mezunlarıda zorunlu olan ÖABT sınavına katıldılar.

Adaylar sınavın tamamlanmasının ardından sosyal medyada sınav yorumlarını paylaştı. Sınav nasıl geçti yorumlarınızı sitemizden paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 15:11

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE