KPSS 2017 Sonuçları Açıklandı Mı? KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2017 yılında düzenlenen KPSS A Grubu sonuçları açıklandı mı? Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2017 Sonuçları Açıklandı Mı? KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile adaylara her sene KPSS A Grubu sınavı düzenlenmektedir. Bu sene 21 Mayıs 2017 tarihinde lisans KPSS sınavı yapılmış ve 27 Mayıs - 28 Mayıs 2017 tarihlerinde ise KPSS alan bilgisi sınavı yapılmıştı.

Adayların heyecanlı şekilde KPSS sonuçlarının açıklanamsını bekleme süreçleri devam ediyor. Peki Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile KPSS 2017'ye ilişkin yeni bir duyuru yayımlandı mı ve sonuçlar açıklandı mı?

SONUÇLARIN AÇIKLANMA TARİHİ

Mayıs ayının son haftasında adaylar KPSS sınavına girdi. Yaklaşık 3 haftadır adaylar sonuçların açıklanmasını bekliyor peki sonuçlar ne zaman açıklanacak. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin takvimi aracılığı ile sonuçların 16 Haziran 2017 tarihinde açıklanacağı belirtilmişti.

Buna göre her hangi bir aksilik ve ÖSYM tarafından yeni bir açıklama yapılmadığı sürece ÖSYM KPSS 2017 sonuçları yarın yani 16 Haziran 2017 tarihi itibari ile açıklanması beklenmektedir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesinde yer almakta olan ÖSYM sonuç ekranı aracılığı ile öğrenilebilecektir. Sonuç sayfasını bilmeyen adaylar için ilgili link aşağı bölümde sunulmuştur.

https://sonuc.osym.gov.tr/

Yukarıda ki linki yarın itbari ile kontrol edecek olan adaylar sonuçlarını T.C. kimlik numaraları ve aday sonuçları ile öğrenebilecektir.

TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE