Geri Sayım Başladı! 2019 EKPSS Memur Ataması Başvuru Tarihi Belli Oldu!

9 Aralık 2019 pazartesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kılavuz açıklanacak. 2019 EKPSS memur ataması tarihi belli oldu. Başvurular ne zaman başlayacak. İşte detaylar.

Geri Sayım Başladı! 2019 EKPSS Memur Ataması Başvuru Tarihi Belli Oldu!

2019 EKPSS ile memur ataması başvuruları için geri sayım başladı. EKPSS atama başvuru tarihi belli oldu!

2019 yılının son ekpss ataması yapılacak!

En son 22 Nisan tarihinde yapılan adalar sonrasında müjdeli haber geldi. 3 Aralık tarihinde Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalarda Ekpss atamaları ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Buna göre 9 Aralık 2019 pazartesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kılavuz açıklanacak. Türkiye Engelliler Platformundan açıklanan beyanda tercihler 11 Aralık çarşamba günü tercihler alınmaya başlanacak.

EKPSS KURA TÖRENİ NE ZAMAN YAPILACAK?

11 Aralık tarihinde tercihlerin alınmasının ardından Aralık ayının son haftasında tüm kurumlarına yapılacak atamalar için bir kura töreni düzenlenecek. Buna göre adaylar atamalarda ne kadar kadro ayrılacağını ve başvuru şartlarını ve son olarak 2020 yılı e-kpss sınavı başvuru tarihlerini merak etmekteler.

2020 EKPSS SINAV TARİHİ;

2020 yılı engelli memuru alımı sınav tarihi belli oldu. Ölçme Seçme ve Yerleştirme merkezi tarafından yapılacak olan sınav 26 Nisan 2020 olarak açıklandı. Sınav sonuçları ise 27 Mayıs 2020 tarihinde açıklanacak. Bu tarihten sonrada Aile Çalışma Bakanlığı atamalar için başvuru alabilecek.

Adayların 65 yaşını doldurmamış olmaları eğitim düzeyinde ise en az ilköğretim, ortaöğrenim ve bölümünden mezun olmaları ve Ekpss sınavına girmiş olmaları gerekli olacak.

İŞİN OLSA

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
a
a - 11 ay Önce

yapmayın.milleti kandırmayın.12 ay oldu bari heveslendirmeyin.Haber kaynağını bildirin bari.yok öyle bi açıklama

Imrancelik
Imrancelik - 10 ay Önce

Imrancelik özürlü maaş kesildi ö özürlü kura çekimi Ne zaman baş vur yapacağız Ne zaman tercihi yapacağız nasıl kayıt edeceğiz bana haber veriniz yardımcı bekleriz