Genelkurmay Sözleşmeli Personel Alımında Sözlü Sınav Detayları

Genel Kurmay 51 Sözleşmeli Personel Alımında Sözlü Tarihi Açıklandı.Personel alımı detaylarının neler olduğunu sitemizden öğrenebilirsiniz.

Genelkurmay Sözleşmeli Personel Alımında Sözlü Sınav Detayları

2019 yılı içerisinde yapılacak olan personel alımlarından birçok aday tarafından merakla beklenen ilanlardan birisi de Genel Kurmay tarafından yapılacak olan sözleşmeli personel alımı ilanına yönelik olmuştur. İlanda kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere en az 70 KPSS puanı ile alımlar yapılacağı açıklanmıştı.Farklı branşlarda toplamda 51 kişi istihdam edecek olan kurumda alım yapılacak kadro uzman kadrosu şeklinde yer almaktadır. En az 70 KPSS puanı ile başvurusu kabul edilen adayların puanları ve kadro sayıları şu şekildedir.

Alımlarda 12 ile 14 Haziran sözlüsınavyapılacak olup adayların https://pertemin.msb.gov.tr/02Sonuc/Gnl_kurmay_soz/Sonuc.aspx adresinden başvuru sonucunu kabul ederek başvuru kılavuzuna göre sözlü sınava hazırlanmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara adresinde hazır bulunmaları istenmekle birlikte sınava gelirken belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini de getirmeleri gerekmektedir. Yapılan duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyeceği belirtilmiştir.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 11:22
YORUM EKLE