2018 Lise KPSS Sona Erdi! Sınav Nasıl Geçti. İşte İlk Yorumlar..

2018 ortaöğretim KPSS sınavı sona erdi. Lise mezun olanların yada mezun durumda olan adaylar 07 Ekim 2018 tarihinde sınavda ter döktü. Sınav nasıl geçti, diğer adayların sınavda hangi sorular zordu? Hangi sorular kolaydı Adayların yorumları nasıl. İşte ilk değerlendirmeler.

2018 Lise KPSS Sona Erdi! Sınav Nasıl Geçti. İşte İlk Yorumlar..

ÖSYM KPSS Lise sınavı sona erdi.

Milyonlarca kamu personeli adayının, kamu kurumlarında görev almak için girmiş olduğu sınavın tamamlanmasının ardından, sınavda hangi konular zordu? Hangi sorular kolay geldi. İlk değerlendirmeler gelmeye başladı. İşin olsa ekibi olarak adayların yorumlarını aktarıyoruz.

Bilindiği gibi 10:15'te başlayan sınav 12:25'te tamamlandı. Genel kültür 60 soru, Genel yetenek 60 soru olarak üzere sınavda 120 soru soruldu. Toplam cevaplama süresi ise 130 dakika oldu. Sınavda 15 dakika kuralı geçerli oldu. Sınav sonuçlarının açıklanması için ÖSYM sınav takvimine göre 8 Kasım tarihine kadar beklenecek. Yaklaşık bir ay sonra adaylar sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

KPSS LİSE SINAVI SORULARI ZORMU ? KOLAYMI?

Sınavdan ilk çıkan adayların değerlendirmesine göre sınavda bazı soruların zor olduğu, bazı sorularda ise ortalama zorluğun altında olduğu yorumları yapıldı.

Sizde yorum yazarak KPSS lise sınavı değerlendirmenizi haber altındaki yorumlara yapabilirsiniz.?

Sınav sizce nasıldı?

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 12:56

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
arif
arif - 2 yıl Önce

sınav zordu saçma sorular vardı

özlem
özlem - 2 yıl Önce

sinav zordu calistigim yerlerden cikmadi ben Ataturk ilke ve inkilaplara osmanli tarih once calismistim ama nerdee cikmadi buyuk selcuklular vardi cografyadan meridyenler platolar enlemler v.s calistim yine cikmadi turkce kolaydi matematikk hic anlamm oyuzden yorum yok kolaymi zormu diye neyse oyle bole sonucta yaptik bisiler Allah tan hyrlisi sinavdan cikinca kulagimda bir ugultu bas agrisi oldu bnde cok kotuydum ummudugum gibigecmetiiiiii :(((

Çalışkan
Çalışkan - 2 yıl Önce

Sorular acayip basitti.resmen çalışmadan girdim ve ıq seviyem normalden birazcık da yüksek.

serkan
serkan - 2 yıl Önce

gayet kolay geçti sınav çalışmadan bile 100 soru çözdüm

Kenan
Kenan @serkan - 2 yıl Önce

Dalgami geciyirsun çalışmadan 100 soru yaptım diyor yahu Türkçe testinin 30 sorusunu çözmek için 1 saat süre geçti matematiği çözmek için 1saat lazım hadi Genelkulturu 50daka ıstiyor hani bir soz vardır ya Yalandan kim ölmüş değilmi

Ebru
Ebru - 2 yıl Önce

Aşırı derecede kolaydi

Ebrar
Ebrar - 2 yıl Önce

Kolaydı benim icin genel yetenek genel kultur biraz zor geldi bana