2016 PMYO Başvuruları Ne Zaman?

2016 Polis Meslek Yüksek Okulu başvuruları ne zaman? taban puan kaç? sınav tarihi ne zaman?

2016 PMYO Başvuruları Ne Zaman?
18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının her sene alındığı Polis Meslek Yüksek Okulu başvuruları bu senede devam etmektedir. Yapılacak alımlar ve baraj puanı Emniyet Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamalar ile belirlenmektedir. Bu sene yapılan açıklama ile Polis Meslek Yüksek Okuluna toplam 2500 polis memuru adayının alınacağı duyuruldu. Başvuru yapmak isteyen adayların Yükseköğretime Geçiş Sınavından belirlenmiş taban puanını alması gerekmekte olup PMYO sınavına katılması gerekmektedir. Bu sınavdan başarılı olup mülakat, spor ve sağlık kontrollerinden de başarılı şekilde ayrılan adaylar PMYO'da okumaya hak kazanmaktadır.

Baraj Puanı Nedir?

Polis Meslek Yüksekokulan başvurmak isteyen adaylardan birkaç sene önce ham 250 puan istenmekteydi fakat puanların artması ve kontenjanların azalması ile bu puan 270 seviyesine yükseltildi. Yani 2016 Polis Meslek Yüksekokuluna başvuru yapmak isteyen adayların YGS'nin her hangi bir puan diliminden en az 270 ve yukarı puan almış olması gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların en az 18 yaşında olması ve en fazla 26 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Sınav başvuruları, başvuru sonuçları, ön başvuruları ve geçmiş sınav sorularına bakarak Emniyet Genel Müdürlüğünden konu hakkında yapılan açıklamaları incelemek isteyen adaylar aşağıda sizler için sunmuş olduğumuz linki takip etmesi gerekmektedir. Bu link aracılığı ile gerekli yerlere müracaat edebilir ve duyuruları öğrenebilirsiniz.

//www.pa.edu.tr/

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE