Sağlık Bakanlığı memur alımı ilanı yayımladı. Az Önce 28 Aralık 2023 tarihi ile yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Bakanlığa bağlı olan Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü İstanbul'da görevlendirmek üzere Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek. 

Başvuru Kontenjan Bilgisi Nedir?

Sağlık Bakanlığı memur alımları Genel İdare Hizmetleri sınıfında olmak üzere Genel İdare Hizmetleri Sınıfında boş bulunan kadrolarda istihdam edilmek üzere özel yarışma sınavı ile toplam 5 (beş) sağlık uzman yardımcısı alınacaktır.

Başvuru Şartları Ne Olacak?

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde sayılan genel şartlara sahip olmak,

b) En az 4 yıllık eğitim veren ekteki tabloda sıralanan fakülte/bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak,

c) Adayların, ÖSYM tarafından 2022 veya 2023 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) ekli tabloda her bir grup için belirtilen puan türlerinin herhangi birinden asgari 70 (yetmiş) puan almış olması,

d) Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01 Ocak 1989 ve daha sonra doğmuş olanlar), şartları aranır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sağlık Bakanlığının memur alımı başvurusu ilanın yayımlanması ile birikte başlamış olup en geç bir hafta içerisinde başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Buna göre başvurular sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 28 Aralık 2023 – 03 Ocak 2024

Başvuru Adresi: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

İLANIN TAM METNİ