Rekabet Kurumu memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi gazetede gelmiş olan memur alımı ilanına göre Rekabet Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde yapılacak. Alımlar KPSS Puanına göre gerçekleştirilecek olup en az dört yıllık mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Peki adaylardan aranacak şartlar nelerdir? Başvurular ne zaman yapılacak? İlan hakkında detayları İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

3 Farklı Alanda 60 Memur Alımı Yapılacak!

Rekabet Kurumu 60 kişilik yayımladığı kadro için Alımlar,

  • 25 Genel,
  • 25 Hukuk,
  • 10 Bilişim,

alanlarında memur alımları yapılacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Sınava katılmak isteyen adaylar 11.04.2022 – 11.05.2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinde Rekabet Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvuru yapacaktır.

Başvuru Genel Şartları Ne Olacak?

Rekabet Kurumunun memur alımına başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" şartları aranacak.

Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Rekabet Kurumu adaylardan özel olarak KPSS, Yaş ve Eğitimi şartı arayacak. Bu kapsamda,

Yaş Şartı: 35 yaşını doldurmamış olmak.

Alanına Göre Eğitim ve KPSS Şartı Nedir?

Rekabet Kurumu 3 farklı alanda memur alımı yapacağı bildirmişti. KPSS şartı olarak adayların 2020 veya 2021 yıllarında yapılan Kamu personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları gerekmektedir.

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun ve KPSS P14, KPSS P15, KPSS P16, KPSS P24, KPSS P25, KPSS P26, KPSS P27, KPSS P28, KPSS P31 veya KPSS P36 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almaları v

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden mezun olmuş , olmak ve KPSS P4, KPSS P5, KPSS P6 veya KPSS P7 puan türlerinin herhangi birinden en az (80) puan almış olmak gereklidir.

Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği bölümlerinden mezun ve KPSS P1 veya KPSS P2 puan türünden en az (80) puan almaları gereklidir.

BAŞVURU KILAVUZU

Editör: TE Bilisim