Ülkemizde bilindiği üzere marketlerde yağ, şeker, un, salça gibi temel tüketim maddelerinin fiyatları özellikle stokçuluk sebepleri ile yükselmekte olup devlet cezai işlemler uygulasa da bazı mağazaların halen yüksek fiyattan satmaya devam ettiği tesbit edildi. Devlet harekete geçti ve PTT'ye gerekli izinler verildi. Buna göre PTT vatandaşlara ucuz yağ, şeker, salça, un vb. gibi temel tüketim maddelerini satacak.

Şubelerden Mi Satılacak?

PTT temel tüketim maddelerini indirimli satacak peki şubelerden mi satılacak? Bu sorunun yanıtı hayır. Yani satışlar internet üzerinden pttavm sitesinden gerçekleştirilecektir. Vatandaşlar kredi ya da banka kartı ile internet sitesinden indirimli olarak ürünleri sipariş edecek ve kargo ile ürünler vatandaşın kapısına kadar gelecek.

Hangi Ürünler Satılacak?

Buna göre PTT indirimli olarak  ayçiçek yağı, zeytinyağı, şeker, bakliyat, un, tuz, salça ve bal satışı yapacak. Şu anda ürün listesi bunlar olarak duyurulmuş olup yakın zamanda bu listenin vatandaşların taleplerine göre artması beklenmektedir. Henüz satışlar başlamamış olup kısa sürede indirimli olarak satışlar başlayacaktır.

Editör: TE Bilisim