Taşeron İşçilerin Maaşlarının Yeniden Düzenlenmesi TBMM Gündeminde!

Taşerondan kadroya geçiş yapan işçilerin maaşlarının yeniden düzenlenmesi için TBMM Genel Kurulunda bir konuşma geldi. Buna göre taşeron düzenlemesi ile sürekli personel kadrosunda geçen işçilerin maaşları artacak mı? Asgari ücret artışı ile yeniden gündeme gelen taşeron işçilerin maaş gündemi haberimizde.

Taşeron İşçilerin Maaşlarının Yeniden Düzenlenmesi TBMM Gündeminde!

Taşerondan kadroya geçiş yapan yaklaşık 900 bin kişi kamu kurumlarında sürekli işçi kadrosunda görev aldılar.

Bugün önemli bir gelişme yaşandı ve taşerondan kadroya geçiş yapan binlerce işçinin maaşlarında yeniden düzenlenme için TBMM Genel Kurulunda bir konuşma geldi. Adaylar taşeron düzenlemesi ile sürekli personel kadrosunda geçen işçilerin maaşları için artış düzenlemesini yapılacak? Maaşlar artacak mı? diye sormaktalar.

Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül Genel Kurulda söz aldı. Yapmış olduğu konuşmada pek çok konuda konuya yer verirken, taşeron işçiler içinde önemli bir talepte bulundu. Buna göre 696 sayılı kanun hükmünde kararnameye göre yüksek hakem kurulunca yüzde dört oranında zam artışının asgari ücret artışının altında kalmasına neden olduğu belirtildi. Ayrıca Enflasyon oranının yüzde 20,3 olması ile sosyal hakların artış oranında az miktarda kaldığı vurgulandı. Milletvekili Muhammed Levent Bülbül açıklamasında; "Asgari ücret artışının önemli ölçüde gerçekleştiği, yüzde 25'ler seviyesinde olduğu ve kamuoyunda da bütün toplum kesimlerinde de büyük bir memnuniyet yaşandığı bir dönemde bu kadro sevincini yaşayan bu kardeşlerimizin bu mağduriyetlerini gidererek asgari ücrete uygulanan zam oranı veya enflasyon oranları çerçevesinde maaşlarında, ücretlerinde yeniden bir düzenleme yapılması gerektiğini burada ifade ediyorum" dedi.

Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 08:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
s.yılmaz
s.yılmaz - 3 yıl Önce

696 KHK İLE TAŞERONDAN KADROYA GEÇENLER OLARAK ESKİ İŞÇİLER GİBİ 2019 KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İSTİYORUZ..

,,,
,,, - 3 yıl Önce

hastanelerde çalışan 4d işçileri döner sermayeden faydalnsın

Zehiir
Zehiir - 3 yıl Önce

Kamuda çalışan arkadaşlarımız için özlük haklarinin iyilestrilmesini istiyoruz tayin hakkı olması

M.cbn
M.cbn - 3 yıl Önce

696 KHK İLE TAŞERONDAN KADROYA GEÇENLER OLARAK ESKİ İŞÇİLER GİBİ 2019 KAMU TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BİZLER İÇİNDE OLSUN AYNI KURUMDA ÇALIŞIP AYNI İŞLERİ YAPIYORUZ.

KİT TAŞERON D.H.M.İ
KİT TAŞERON D.H.M.İ - 3 yıl Önce

size hak ettiginiz deger martta verilşecek merak etmeyin sayın yetkililer kit taşron işçisi diye öyle vurdum duymazlık yapın bizde martta görüşçez Allah büyüktür

Zehiir
Zehiir - 3 yıl Önce

Toplu iş sözleşmesi istiyoruz tayin hakkı olması istiyoruz

kübra
kübra - 3 yıl Önce

bencede zam yapılsın.

taşeron
taşeron - 3 yıl Önce

kadro kapsam dışı kalan kurumlar yeniden değerlendirilsin haksızlık var kamu bankaları ilbank ziirat vakıf halbank v.s


SIRADAKİ HABER