Devlet Su İşleri 175 Memur Personel Alacak

Devlet Su İşleri memur personel alımı gerçekleştiriyor. Devlet Su İşleri bünyesinin memur personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı bölgelerde toplamda 175 kişi alacak.

Devlet Su İşleri 175 Memur Personel Alacak
Devlet Personel Başkanlığının 11 Ekim 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre Devlet Su İşleri bünyesindeki çalışan memur personel ihtiyacını gidermek amaçlı farklı bölgelerde toplamda 175 kişilik pozisyon ile Mühendis alımı gerçekleştirecek. Alınacak Memur Personel adayları 2016 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavının P3 puan türüne göre belirlenecektir. Adayların minimum KPSS puanı 70 olması zorunludur. Ayrıca Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis Personel Hakkında Sınav ve Atama Yönetmeliği” çerçevesinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde atama yapılacaktır. Aranan şartlar ve başvuru bilgileri şöyledir;

KADROLAR:

Elektrik - Elektornik Mühendisi : 3 
Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği : 28
Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği : 8
Çevre Mühendisliği : 4
Maden Mühendisliği :3
Makina Mühendisliği : 9
Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği : 19
Metereloji Mühendisliği :2
Kimya Mühendisliği : 2
Metalürji ve Malzeme Mühendisliği veya Metalürji Mühendisliği veya Malzeme Mühendisliği veya Malzeme Bilimi ve Mühendisliği : 1
Su Ürünleri Mühendisliği : 1
İnşaat Mühendisliği : 95

Önemli Not: Alımı yapılacak boş kadroların alım bölgeleri kadroya göre farklılık göstermektedir. Alınacak Mühendislerin hangi bölgele alımı yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz. Ayrıca İlanın tam metninde sınav bilgilerine ve başvuru sırasında istenilen bilgilerede ulaşabilirsiniz.

ARANAN ŞARTLAR:
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki belirtilen şartları taşıyan adaylar,
  • Türkiyenin her yerinde görev yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmayan adaylar,
  • Yukarıdaki kadroların ilgili bölümlerinden Mezun olan adaylar,
  • 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puana sahip olan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 13 Ekim 2015 Saat 15:00 ve 23 Ekim 2016 tarihi Saat 24:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, elektronik ortamda //personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’ nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.
 

YORUM EKLE