Bekçi Çalışma Saatleri Nedir? Ne Kadar Maaş Alırlar?

 Bekçi çalışma saatleri ve bekçiler ne kadar maaş alırlar? Tüm bu detayları haberimizde bulabilirsiniz. Bekçilerin asıl amacı Çarşı ve mahallelerde huzuru sağlamak çıkan sorunlara hızlı çözüm getirmek ve asayişi sağlamaktır.

Bekçi Çalışma Saatleri Nedir? Ne Kadar Maaş Alırlar?

İç İşleri Bakanlığı lise ve dengi okullardan mezun olanlar arasından çarşıya mahallerde asayiş sağlamak üzere Bekçi alımları yapmaya başlamıştı. Daha öncelerinde var olan ancak kaldırılan Bekçi alımları tekrardan aktif hale geldi.

 Bekçi çalışma saatleri ve bekçiler ne kadar maaş alırlar? Tüm bu detayları haberimizde bulabilirsiniz. Bekçilerin asıl amacı Çarşı ve mahallelerde huzuru sağlamak çıkan sorunlara hızlı çözüm getirmek ve asayişi sağlamaktır. Ayrıca bekçilere verilen yetkilere göre istedikleri anlarda istedikleri kişiye GBT uygulaması da yapabilirler. Ekçi çalışma saatleri her şehre göre değişiklik göstermektedir.

BEKÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ

 İstanbul'da saat 19.00 ile Sabah 07.00 arasında çalışma sistemi vardır. Yaklaşık olarak 36 saatlik çalışma sistemi 3 vardiyaya ayrılmıştır. Haftanın 6 günü çalışan ve bir gün izinli şekilde olan bekçiler akşam 7 sabah 7 şekilde çalışarak bir gece dinlenip bir gün izin şeklinde çalışmalarına devam etmektedirler. İzmir’de ise 6 gün çalışan bekçiler haftanın bir günü izin yapmaktadır. Ayrıca izinlerinin de hafta ortası olduğunu söyleyelim.

BEKÇİ MAAŞLARI VE 2019 YILINDA BEKÇİ ALIMLARI

Bekçiler 2018 yılında Yaklaşık 3 bin TL civarında maaş alıyorlardı. 2019 yılında Ocak ayı zammıyla bekçilere yapılan zam ile birlikte 3 bin 400 TL'ye kadar yükseldi.  Ayrıca 2019 yılında bekçi alımlarına Devlet devam edecek.

BEKÇİ ALIM İLANLARI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER