2020 KPSS Tercihleri Bir Hafta Ertelendi! İşte Merkezi Memur Alımı Atama Takvimi!

KPSS puanı ile 2020/1 tercih takvimi yeniden güncellendi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk memur alımı atama takvimini yeniden duyurdu. Açıklamanın detayları haberde.

2020 KPSS Tercihleri Bir Hafta Ertelendi! İşte Merkezi Memur Alımı Atama Takvimi!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kamu kurumlarında memur olmak isteyen adaylara yönelik olarak çok önemli bir açıklama yaptı. Kamu kurumlarında memur alımı için lise, önlisans ve lisans mezunu adaylarını yakından ilgilendiren gelişmeye göre merkezi sınav KPSS ile memur atama takvimi yeniden güncellendi.

ATAMA TAKVİMİ GÜNCELLENDİ!

2020/1 kpss için kamu kurumları tarafından taleplerin alma işlemleri tamamlandı. Bu kapsamda 23 Temmuz tarihinde Merkezi  atama için adaylardan tercihler almaya başlanacak ve  4 Ağustos 2020 tarihine kadar devam edecek.

KPSS 2020/2 kurumlardan alınacak talepler 1 Eylül tarihinde bildirmeye başlanacak ve 13 Kasım tarihinde tamamlamasının ardından 2020 yılının son KPSS memur alımı atamaları 30 Aralık tarihinde başlayıp 7 Ocak 2020 tarihine kadar devam edecek. 

KPSS BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR!

Bilindiği gibi 2020 lisans KPSS başvuruları geçtiğimiz gün başladı. Öğretmenlik Alan Bilgisi, lisans alan bilgisi,  genel kültür ve genel yetenek testinde sınava girecek adaylar. Sınav ücretlerini nasıl ödeyecekler? Başvurular nasıl yapılacak ve Lisans kpss son başvuru tarihi için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seda
Seda - 3 yıl Önce

Isletme onlisans 3163 koduna bir an once kadro acilmali .85 puanlarla aciktayiz yetkililer de sagduyulu olup yardimcu olurlarsa minnettar olurum

Özge
Özge @Seda - 3 yıl Önce

85 puanla lisanstan acıktayız...

Emre .d
Emre .d - 3 yıl Önce

2018 yilinda zaten cok fazla atama yapildi 2020 yilinda kpss ye giricek olanlarin hakkini yiyorlar adaletsizlik bu

Özge
Özge @Emre .d - 3 yıl Önce

2018 de nasıl çok atama yapıldı yaa nerde yapıldı. Madem yapıldı neden yüksek puanlilar hâlâ boşta bekliyor. 85 puanım var 2 senedir atama yapılsın diye bekliyorum ve bu son atamada da olmazsa resmen yanicak puanım onkadar emek zaman boşa gitcek bu daha büyük adaletsizlik olur sanirim...

nuran
nuran - 3 yıl Önce

Kültür ve Turizm Bakanlığı da alım yapmalı.boşuna okuyoruz turizmi

derbederOlduk
derbederOlduk - 3 yıl Önce

bi de utanmadan zaten cok atama yapildi diye yazanlar var al sana 88 puanla 2 yildir bekliyorum kendi alanimda siralamam da 58 Biyomedikal muhendisi duz memurluk kovalar olduk.

bittik
bittik - 3 yıl Önce

2018 den beri 88 puanla bekliyorum atanmayi alan siralamam 58 olmasina ragmen Biyomedimal alimi olmadi... duz memurluk kovaliyoruz... bi de utanmadan cok alim oldu diyenler var.

bittik
bittik - 3 yıl Önce

2018 den beri 88 puanla bekliyorum atanmayi alan siralamam 58 olmasina ragmen Biyomedimak
alimi olmadi... duz memurluk kovaliyoruz... bi de utanmadan cok alim oldu diyenler var.