Senaryo Satış İşlemleri Nasıl Yapılır? Senaryo Satmak

Bireysel kalemi güçlü senarist olmak isteyen ve senaryosu olanlar senaryosunu film ajanslarına nasıl satabilir?

Senaryo Satış İşlemleri Nasıl Yapılır? Senaryo Satmak

Türkiye özellikle birkaç yıldır çektiği filmler ile tüm dünyaya damga vurmaya devam ederken çekilen filmlerin yabancı dilleri uyarlanarak farklı ülkelerde gösterime girmeye başladı. Ülkemizde gelişen film sektörü senaristlerin de önünü açtı denilebilir. Buna göre ülkemizde film ajanslarına bağlı olup senaryo yazan kişiler olduğu gibi aynı zamanda bireysel senaryo yazarak ajanslara satmak isteyen de çok sayıda kişi bulunuyor. Peki senaryolar nasıl satılır?

Senaryo Nasıl Satılır?

Senaryo satabilmek için öncelikle senaryonuzu yazmanız gerekmektedir. Eğer kaleminize güveniyor ve bu senaryonun kopyalanmamasını istiyorsanız notere giderek senaryonuzu tescillemeniz gerekmektedir tabi bu işlemin ücrete tabii olduğunu unutmamalısınız.

Ajanslar Alım Yapıyor

Ülkemizde onlarca film ajansı bulunmakta olup aralıklarla film ajansları dışarıdan senaryo satın almaktadır. Bu sebepten dolayı öncelikle film yapım şirketlerini aramanız ya da ilgili husus hakkında bilgi almak için mail atmanız gerekmektedir. Eğer sizlere olumlu dönüş yapılırsa o zaman satış işlemi için görüşmeye başlayabilirsiniz.

Aşağı Bölüme Yorum Bırakınız

Sizler için senaryo satışı hakkında bilgi içeriği olan haberimizi hazırladık eğer sizlerde senaryonuzu satmak istiyorsanız hemen aşağı bölümde yer alan yorum bölümüne kısaca filminiz hakkında yorum, isim soyisim, şehir ve mail adresinizi yazarak gönderebilirsiniz, lütfen telefon numaranızı ya da tescillenmemiş senaryonuzu paylaşmayınız sadece etkileyici özetini hazırlayarak paylaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuana Kuruçay
Tuana Kuruçay - 10 ay Önce

Merhaba, öncelikle ben bir film projesi üzerinde uğraşmaya çalışıyorum. Merak ettiğim bir sürü şey var. Bir seneryo yazmadım, çünkü pek tecrübeli değilim. Ama aklımda güzel bir konu var, bu yüzden bana yardım edicek birilerini nasıl bulurum yada başvuru yerlerine direk olarak konuyu gönderebilir miyim? Filmimin konusu alternatif yönden tam olarak gerçekçi bir yaşama bağlanmıyor. Yani hayal gücüyle yapılmış denilebilir. Bu sayede film yapmak mümkün mü? Çünkü türkiyede böyle konulara pek yer verilmiyor açıkçası. Fakat filmde gerçekçilikde var, yani daha önce yaşanmış olayların farklı dilden yapılmış olanı diyebilirim.
tuanakurucay2230@gmail.com

Mail adresim, sizinle iletişime geçmek istiyorum.

Özkan
Özkan - 1 hafta Önce

Senaryom aynı mirasa hak sahibi olmuş, birbirlerini hiç tanımamış olan iki insanın trajikomik hikayesini anlatmakta olup, polisiye suç gizem ya da komedi dalına uyumlandırılacak şekilde esnek fikirlere uyumludur

Özkan
Özkan - 1 hafta Önce

Senaryom aynı mirasa hak sahibi olmuş, birbirlerini hiç tanımamış olan iki insanın trajikomik hikayesini anlatmakta olup, polisiye suç gizem ya da komedi dalına uyarlanmaya müsait şekilde esnek fikirlere uyumludur

SIRADAKİ HABER