Muhtar Maaşları 2017! Nasıl Muhtar Olunur

Mahallelerde görev yapmakta olan muhtar maaşları 2017 yılında ne kadar oldu? Muhtar olmak isteyenlerin ne yapması gerekiyor, nasıl muhtar olunur.

Muhtar Maaşları 2017! Nasıl Muhtar Olunur

Ülkemiz de her mahallede bir muhtar bulunmaktadır. Muhtarlar mahallede gerçekleştirilmekte olan çalışma ve olaylardan sorumludur. Peki 2017 yılında muhtar maaşları ne kadar oldu?

Günümüz de muhtarlar asgari ücret üzerinden maaş almaktadır. Muhtar maaşlarına ek olarak zam yapılmamakta olup yurt geneli belirlenmiş olan asgari ücret tutarı ne ise muhtar maaşı da ona göre belirlenmektedir. Şu anda asgari ücret tutarı bin 404 lira seviyesinde olduğu için yurt genelinde muhtarlar bin 404 lira maaş almaktadır. Peki büyük şehir ile küçük şehirlerde ki muhtarların maaşların da her hangi bir fark oluyor mu?

MAHALLEYE GÖRE MUHTAR MAAŞI DEĞİŞİR Mİ

50 - 100 kişinin yaşadığı ufak bir köyde görev yapmakta olan muhtar ile 50 bin kişiye yakın kişinin bulunduğu mahallelerde görev yapmakta olan muhtar maaşları arasında her hangi bir fark var mı? Asgari ücret maaşı bin 404 lira seviyesinde olduğundan dolayı küçük mahalle, büyük mahalle göz edilmeksizin muhtarlar bin 404 lira maaş almaktadır.

Ancak muhtarlar mahalle sakinlerine sunmuş oldukları hizmet veya istedikleri evrakları hazırlama gibi süreçlerde de ücret aldığı için büyük şehirlerde ki muhtarlar buralardan daha çok gelir elde etmektedir. Peki muhtar nasıl olunur? Mahalle muhtarları seçim ile olunmaktadır. Yani muhtar olmak için belirlenmiş bir üniversite ya da lise bölümünü bitirmek gerekmiyor. Mahalle muhtarlığı için aday olacak olan adaylar mahallede en çok oyun alırsa muhtar olarak seçilmektedir.

TÜM MESLEK MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hilmi güneş
hilmi güneş - 3 yıl Önce

2019 seçimlerinde muhtar adayı olcağım. muhtar adaylarına hazine yardımı varmı saygılar.

unicorn
unicorn @hilmi güneş - 3 yıl Önce

hilmi güneş benim babam muhtar ve biliyormuş herhalde. yardım yokmuş sanırım...

yağmur selin ceyhan
yağmur selin ceyhan - 3 yıl Önce

benim babam hem muhtar hem öğretmen servisçiliği yapıyor . aylık maaşımız tplam ne kadar LÜTFEN CEVAP verin ben hesaplayamadım daha doğrusu babam söylemiyor doğru düzgün * *

AYSU
AYSU @yağmur selin ceyhan - 3 yıl Önce

3000 tldır tahmını

Nejmetin YILMAZ
Nejmetin YILMAZ - 3 yıl Önce

Muhtar adayı olmak istiyorum,ne yapmam lazım,nereye başvurmam lazım.?

Nejmetin YILMAZ
Nejmetin YILMAZ - 3 yıl Önce

Muhtar adayı olmak istiyorum,ne yapmam lazım,nereye başvurmam lazım.?

Yaşar
Yaşar - 3 yıl Önce

Muhtarım vekaleti verdi bana ben azayim sürekli aylığını allabilirmiyim

Beyza GOLLU
Beyza GOLLU - 2 yıl Önce

BENIM BABAM MUHTAR OLUCAK MUHTARDAN MAAS ALICAKMI ALICAKSA KAC LIRA ALICAK