Kültür Bakanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. Az Önce Bakanlığık resmi İnternet adresi üzerinde gelmiş olan duyuruya göre Engelli Memur ataması hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığına yerleşen adaylar için duyuru geldi. Adaylar söz konusu duyuru ile istenen belgeleri ulaştıracaklar.

Bakanlık bünyesini tercih etmiş ve yerleşmiş adaylar için yayımlanan belgeler ve belge teslim tarihlerini paylaşıyoruz.

Engelli Memur Ataması İçin İstenen Belgeler:

Bakanlık yaptığı duyuruya göre EKPSS/1 2023 için yerleşen adaylara duyuru yayımlayarak aşağıdaki belgeleri isteyecek.

1. Form Dilekçe (İndirmek için tıklayınız.)

2. Form Dilekçe (657 sayılı Kanuna tabi olarak çalışanlar) (İndirmek için tıklayınız.)

3. EKPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

4. 2023 EKPSS ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)

5. Erişkinler İçin Engellilik Değerlendirmesi Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre alınmış veya bu Yönetmelikçe geçerliliği kabul edilen en az yüzde kırk veya üzerinde çalışabilir engelli olduğunu gösterir sağlık kurulu raporu.

6. Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

7. Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

8. Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

9. 28/02/2023 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı; Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

10. Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

11. 6 adet vesikalık fotoğraf

12. Mal Bildirimi (İndirmek için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

Belge Teslim Tarihi Nedir?

Engelli statüde Bakanlık bünyesine atanan adaylar yukarıdaki belgeleri en geç 24 Mart 2023 tarihine kadar Bakanlığa ulaştırmaları gereklidir.

Söz konusu belgeler Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir.