Kültür Bakanlığı memur alımı yapıyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanlarına göre Kamuya Bakanlık 10 kişilik kadro ile memur alımı yapacak. Söz konusu ilana göre Bakanlık Yapacağı Uzman yardımcılığı sınavı ile atama yapacak. Başvurularda artık sona geldik.

Başvurular Sona Eriyor!

Kültür Bakanlığı bünyesine memur alımı başvuruları 16 Ocak 2023 tarihi ile başlamıştı ve eng eç 31 Ocak 2023 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gereklidir. Başvurular sadece online olarak yapılacak.

Bakanlık Memur Alımı Kontenjan Detayları Nedir?

Bakanlık 10 kişilik kadro ile bünyesine Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapacak. Bu kapsamda alan dağılımı şöyledir;

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı memur alımında adyalardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca 2021 veya 2022 yıllarında yapılmış olan KPSS'den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 35 yaşından büyük olmamak gibi şartlar aranacak.

Sınav Detayları Nedir?

Yarışma sınavı sözlü olmak üzere tek aşamalı olarak Ankara’da yapılacaktır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, aşağıda belirtilen konu başlıkları yönünden ayrı ayrı puan verilmek suretiyle değerlendirilecektir.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Editör: TE Bilisim