Ön Lisans ve Lise Mezunları 2015 KPSS ile Ne Zaman Atanacak?

Geçtiğimiz günlerde kamuya toplam 13 bin 213 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulduğunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik duyurmuştu. Şimdi ise adaylar alımların ne zaman olacağını merak ediyor. İşte ayrıntılar…

Ön Lisans ve Lise Mezunları 2015 KPSS ile Ne Zaman Atanacak?

Ön Lisans ve Lise Mezunları 2015 KPSS ile Ne Zaman Atanacak?

Devlet Personel Başkanlığına, Kamu Kurum ve kuruluşlarınca bildirilen kado ve posizyonların ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderildiği geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik tarafından açıklanmıştı. Yazılı bir açıklama yapan Bakan çelik, 22 Haziran-1 Temmuz'da 2015 KPSSyerleştirme takvimine göre tercihlerin alınacağını ve 2015/1 yerleştirmelerinde toplam 13 bin 213 kadro ve pozisyon için 125 kamu kurum ve kuruluşunun talepte bulunduğunu dile getirdi.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen kadro ve pozisyonların ÖSYM Başkanlığına gönderildiğini belirten Çelik, alım yapılacak kadroların yüzde 53,4’ünün lisans, yüzde 31,2’sinin önlisans, yüzde 15,4’ünün ise ortaöğretim düzeyinde olacağını belirtti.

Alınacak personel sayısının kamu kurum ve kuruluşlarına göre dağılımı şu şekilde oldu;

-190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye tabi kurumlar (üniversiteler hariç) 11 bin 790, üniversiteler 764, Kamu İktisadi Teşebbüsleri bin 423 kişi

-Genel İdare Hizmetleri Sınıfı bin 280, Sağlık ve Yardımcı sağlık Hizmetleri Sınıfı 9 bin 360, Teknik Hizmetler Sınıfı bin 58, Yardımcı Hizmetler Sınıfı 14, Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 77, ve eğitim-Öğretim Hizmetleri Sınıfı 1 kişi.

Öğrenim durumlarına göre Kamu İktisadi Teşebbüsü pozisyonlarının dağılımı ise ortaöğretim 164, önlisans 496, lisans 763 kişi olarak belirlendi.

Bakan Çelik tarafından yapılan açıklamada www.dpb.gov.tr ve www.turkiye.gov.tr adreslerinden 2015/1 yerleştirmeleri kapsamında atama yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin detaylı bilgilere 15 Haziran tarihinden itibaren ulaşılabileceği belirtildi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE