Lise Düzeyi KPSS Sınav Başvurusu Ne Zaman? 2016

Lise ve dengi okullardan mezun olmuş kişilere için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı bu sene yapılacak. Peki başvuru tarihi ne zaman?

Lise Düzeyi KPSS Sınav Başvurusu Ne Zaman? 2016
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi iki senede bir Kamu Personeli Seçme Sınavı (B Grubu) ve her sene (A Grubu) sınavı düzenlemektedir. A Grubu sınava adayların girebilmesi için lisans üniversitelerin gerekli bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. B Grubu sınava ise lise, önlisans ve lisans düzeyi adayların tamamı girebilmektedir tabi ki herkes kendi eğitim seviyesine göre girmektedir yani lise düzeyi bir adayı lisans düzeyi adayın aldığı puan etkilemez. B grubu sınavlar çift senelerde yapılmaktadır. En son 2014 yılında B Grubu sınavı yapılmıştı. Aradan iki sene geçti ve bu sene önlisans, lise ve lisans bölümlerinden mezun olan adaylar sınava katılabilecek. Peki sınav başvuruları ne zaman

2016 KPSS Başvuruları

2016 yılında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavının başvuruları 9 Ağustos tarihinde başlayacak olup 24 Ağustos tarihi ile sona erecek. Sınav ise ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre 23 Ekim 2016 tarihinde yapılacak. Sınava başvuru yapmak isteyen adaylar verilmiş olan tarihte ÖSYM'nin resmi internet sitesi olan ais.osym.gov.tr aracılığı ile başvuru yapabilir. Bu kanal üzerinden başvuru yapmasını bilmeyen adaylar lise müdürlülükleri aracılığı ile başvurabildiği gibi özel başvuru merkezlerinden de başvuru yapabilir. ÖSYM kimlikleri olmayan adayların lise müdürlülüklerine gelip başvuru yapması gerekiyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aşır Abak
Aşır Abak - 4 yıl Önce

Önlisans olarak kpss sınavına girip geçerli not alan öğrenciler mezun olamadıkları durumunda sınavları geçersiz sayılıyor herhangibi bir personel alımından yararlanamıyor. kpss den geçerli not alıp mezun olamayan öğrenciler lise dengi kpss memur alımlarından yararlanmalıdırlar.