KPSS Lise, Önlisans ve Lisans Sınav Tarihleri Nedir? Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

2018 yılı KPSS lise (ortaöğretim), ön lisans, lisans sınav tarihleri nedir? Sınava başvurular ne zaman yapılacak, başvuru tarihleri nedir?

KPSS Lise, Önlisans ve Lisans Sınav Tarihleri Nedir? Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi aracılığı ile iki senede bir en az ortaöğretim mezunu adaylarına Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu düzenlenmektedir. Buna göre KPSS sınavları çift yıllarda yapılmakta olup adaylar bu sınavdan elde ettikleri puanlar ile kamu kurumlarına atanmaya çalışmaktadır.

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı lise, önlisans ve lisans düzeyinde yapılacaktır. Peki KPSS 2018 sınavı ne zaman yapılacak, tarih nedir? Başvurular ne zaman yapılacak, başvuru tarihi nedir? İşin Olsa ekibi olarak KPSS sınav tarihleri ile başvuru tarihleri hakkında tüm detayları belirtiyoruz.

SINAV ile BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından iki senede bir Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılmaktadır. Peki 2018 yılında yapılacak olan KPSS sınavının tarihi nedir? Ortaöğretim adaylarının KPSS sınavı 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecektir. Adayların sınava 3 Temmuz ile 19 Temmuz 2018 tarihlerinde başvurularını tamamlaması gerekmektedir. Önlisans adaylarının KPSS sınavları 4 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilecektir. KPSS önlisans'a girmek isteyen adayların 28 Ağustos - 12 Eylül 2018 tarihlerinde müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

Lisans adayları için KPSS sınavı ise 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır. Adayların bu sınava 10 Mayıs - 21 Mayıs 2018 tarihlerinde müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir. KPSS alan bilgisinin 1. oturum sınavı 28 Temmuz ve ikinci oturum sınavı ise 29 Temmuz'da yapılacak olup adayların bu sınava girebilmek için 10 Mayıs - 21 Mayıs tarihlerinde başvurularını yapması gerekmektedir. Öğretmen adaylarının girdiği KPSS ÖABT sınavı bu sene 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılacak ve adayların sınava girebilmek için 10 Mayıs - 21 Mayıs 2017 tarihlerinde müracaatlarını tamamlaması gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

Girmek isteyenlere tavsiyem yaşınız 28 üstü ise sakın girmeyin boş kadroyok olsada yaşa takılıyorlar boşuna paranız ve zamanınız gitmesin