KPSS 2018/2 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Memurluk Adayları Dikkat

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanlarıyla gerçekleştirilecek KPSS 2018/2 merkezi atama tercih işlemleri için kılavuz yayımlandı. Memur adayları dikkat edilmesi gereken noktalara haberimizden ulaşabilirler...

KPSS 2018/2 Tercih Kılavuzu Yayımlandı! Memurluk Adayları Dikkat

Milyonlarca kişinin merakla ve büyük bir heyecanla beklediği KPSS 2018/2 Merkezi Atamalara İlişkin Tercih Kılavuzu yayımlanmış bulunmaktadır. ÖSYM tarafından yayımlanan bu duyuruyla beraber, adayların kamu kurum ve kuruluşlarındaki ilgili memurluk kadrolarını KPSS puanlarıyla tercih süreci başlamış bulunmaktadır. Adaylar Lisans, Önlisans, Lise eğitim düzeyleri üzerinden KPSS puanlarıyla, ilgili tercih kadrolarına yönelik tercih işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Bu tercih süreci için ÖSYM tarafından aktarılan takvime göre, adayların tercih işlemleri 11-20 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirileektir. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda konuya ilişkin son tercihin 20 Aralık 23.59'a  kadar alınacağı aktarılmıştır. Bu tarih ve saate kadar adayların tercih işlemlerini gerçekleştirmelerini önermekteyiz.

ÖSYM DUYURUSU

TERCİHLER VE DİĞER DETAYLAR HAKKINDA

ÖSYM tarafından yapılan bu duyuruda, tercih kılavuzu kamuoyuna aktarılmış durumdadır. İlgili tercih kılavuzunda adayların kendi eğitim düzeylerinden, tercihleri arasında gösterebilecekleri kadrolar ve bu kadroların kodları belirtilmiştir. İlgili kadrolarda adaylarda aranan nitelikler de nitelik kodları aracılığıyla belirtilmiştir. Kadroların tercih olarak belirtilmesinden önce, nitelik kodlarının ne anlama geldiğini, aşağıda yer alacak kılavuzlardan öğrenerek tercih yapınız. Kadroların nitelik kodlarında belirtilen niteliklerin taşınmaması halinde, ilgili kadroya memur olarak atamalar gerçekleştirilmemektedir. Bu bağlamda, kadroları tercih etmeden önce tüm kılavuzun detaylıca okunması gerekmektedir.

TERCİH YARDIMLAŞMA GRUBUMUZ

KPSS 2018/2 Merkezi atama tercih işlemleri için yardımlaşmak amaçlı kurduğumuz Facebook grubumuza katılınız.Burada kadın-erkek diğer adaylarla yardımlaşabilir, yardıma ihtiyacınızın olduğu noktalarda fikir edinebilirsiniz. Bizlerde isinolsa.com ekibi olarak, tercih süreci boyunca bilgimizin olduğu noktalarda Facebook grubumuzda yer alan adaylarımıza yardımcı olmaya çalışacağız. 

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız.

TERCİH KILAVUZU, KADROLAR, DETAYLAR

Genel bilgiler
Ortaöğretim kadro ve pozisyonlar
Önlisans kadro ve pozisyonlar
Lisans kadro ve pozisyonlar
Özel koşullar
Ortaöğretim mezunları için nitelik kodları
Önlisans mezunları için nitelik kodları
Lisans mezunları için nitelik kodları
Mezun olunan ortaöğretim dallar/alan
Mezun olunan önlisans program
Mezun olunan lisans program
Dilekçe

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 22:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Uluç
Uluç - 2 yıl Önce

Arkadaşlar başvuruyu nerden ve nasıl yapacağız bilen var mı

Dilan palabıyık
Dilan palabıyık - 2 yıl Önce

Allah sorsun diyorum başka bir şey demiyorum.İnsanlar o kadar çalıştılar KPSS’den yüksek alabilmek için sonuç?Teknisyen ŞöförKaloriferci Aşçı Üstelik hepsi meslek lisesi mezunları için Anadolu lisesi çıkışlıyım 81 puanım var Yazıklar olsn

MEHMET
MEHMET - 2 yıl Önce

şuna bakarmısın sen sadece 1 tane alım var başvuru yapabılecegımız oda hızmetlı kücümsedıgımden demıyorum asla ama aşcı belge ıstıyor şofor D ehlıyetı ıstıyor ötekıler zaten hep belge ıstıyor teknısyen bu senede bosa cıktı bizim emeklerımız haram zıkkım olsun dıyecek başka bır laf bulamıyorum..

Kamuran
Kamuran - 2 yıl Önce

Yazıklar olsun her sene umutla giriyoruz kpssden 100 alsan ne olur ki ilan yok

Kasım
Kasım - 2 yıl Önce

Bu düz lise mezunları taş mı yiyecek