KPSS 2015/1 ve 2015/2 Memur Atamaları İptal Mi Olacak?

7 Haziran Genel seçimlerinde Ak Parti dahil hiçbir partinin tek başına iktidar olamaması nedeni ile memur adayları tedirgin oldu. Herkesin aklında hükümet kurulmaması yada hükümet olursa haziran ayında yapılacak olan KPSS 2015/1 ve 2015/2 merkezi atama iptal olur mu soruları dolaşıyor. İşte ayrıntılar…

KPSS 2015/1 ve 2015/2 Memur Atamaları İptal Mi Olacak?

KPSS 20151 ve 20152 Memur Atamaları İptal Mi Olacak?

Bu yıl Sağlık Bakanlığı tarafından 10 bin personel alımı yapılacak. Maliye Bakanlığı’da bu rakamları onayladı. Listeler de şu anda ÖSYM’de. Bu alımların iptal edilmesi söz konusu mu?

Kamu Kurum ve Kuruluşlara merkezi alım sayılarının Merkezi Yönetim Bütçe Kanununa göre yapıldığını hepimiz biliyoruz. Kurumlara verilecek kadro sayısı 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu’nda 36 bin olarak açıklanmıştı. KPSS 2015/1 ataması Haziran ayında yapılacak. Bu alımlarda 19 bin 463 kişinin kurumlara dağıtımı yapıldı. Alımlarla birlikte Sağlık Bakanlığı bünyesinde 9 bin 95 kişinin ataması yapılacak. Bu listeler ise ÖSYM’ye çoktan iletildi.

Yani buradan da anlaşılacağı üzere bir mali yıl içerisinde kamu kurum ve kuruluşlarına merkezi yerleştirme ile alım yapılacak kadro sayı ve unvanları Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve atama kararlarına göre yapılmaktadır. Bu durumda hükümetteki belirsizliğin memur alımlarını etkilemesi beklenmiyor. Yapılacak yerleştirme işlemleri ile alım yapılacak 36 bin kadronun iptali söz konusu değil. Belirlenen tarih ve sayıda hiçbir aksama olmayacaktır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE