FLAŞ! KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Ekranı

ÖSYM tarafından KPSS 2018/2 tercih sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Sonuç sorgulama ekranına ulaşmak ve detaylara erişmek için haberimize göz atabilirsiniz...

FLAŞ! KPSS 2018/2 Tercih Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Ekranı

KPSS 2018 sınavlarına milyonlarca aday katılım sağladı. 2018 yılı itibariyle kamuda memuriyet hayaline erişmek isteyen milyonlarca aday, KPSS katılarak rakiplerinden daha yüksek puanlar almak için ter döktü. Adaylar önce KPSS sonuçlarının açıklanması için heyecanlı bir bekleyiş dönemine girdiler, ardından da açıklanan KPSS puanlarıyla KPSS 2018/2 tercihlerini yapabilmek için heyecanlı bekleyiş yaşadılar. Milyonlarca kişinin merakla beklediği tercih dönemi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi ve adaylar kamuya yapılacak merkezi atamalar için tercihlerini puanları aracılığıyla gerçekleştirdiler. Çok sayıda kişi KPSS 2018/2 tercih sonuçlarının açıklanmasıyla memuriyet hayallerini kurarak, kamudaki istedikleri kadrolara yerleşmeyi umut ettiklerini belirtti. Hem sitemiz hem de sosyal medya platformları üzerinden bizlere ulaşan adaylar, 2018 kpss tercih sonuçları ne zaman açıklanacak şeklinde sorular yönelttiler. Bizim de yakın tarihte açıklanmasını umut ettiğimiz ve beklediğimiz KPSS 2018/2 tercih sonuçları nihayet açıklandı. Kısa bir bekleyişin ardından açıklanan tercih sonuçlarıyla adaylar kamudaki memuriyet hayallerine ilişkin yaptıkları tercih sonuçlarını öğrenebilecekler. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda, KPSS 2018/2 tercih sonuçlarıyla alakalı şu ifadelere yer verilmiştir:

 "KPSS 2018/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

KPSS 2018/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 28 Aralık 2018 tarihinde saat 15.25’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "

Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.

KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal BilgilerKPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (LİSANS)
KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ÖN LİSANS)
KPSS-2018/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin En Büyük ve En Küçük Puanlar (ORTAÖĞRETİM)

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 15:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 3 yıl Önce

Atamalar yine aramalarını aldılar yazık günah bu kadar atama bekleyen insanlara Allah bildiği yapar sizleri inşallah en yakın zamanda belanızı bulursunuz