4-5 Temmuz 2015 KPSS Sınav giriş yerleri açıklandı

4-5 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik ve 2015 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavına giriş belgeleri ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınava girecek olan adaylar, https://ais.osym.gov.tr adlı ÖSYM’nin resmi sitesinden -5 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılacak KPSS sınavına giriş yerlerini öğrenebilecekler. İşte ayrıntılar…

4-5 Temmuz 2015 KPSS Sınav giriş yerleri açıklandı

4-5 Temmuz 2015 KPSS Sınav giriş yerleri açıklandı

ÖSYM tarafından 4-5 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan 2015 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ve 2015 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik sınavına ilişkin sınav giriş belgeleri ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adlı resmi internet sitesinde adayların erişimine açıldı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda sınava girecek olan adayların T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden sınav giriş belgelerini görebilecekleri belirtildi. Adaylar için başvuru yaptıkları her oturuma ayrı ayrı sınav giriş belgesi hazırlandı. Adaylara posta yolu ile giriş belgesi gönderilmeyeceği ve sınava girecek olan adayların üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunlu olan belgenin siyah-beyaz ya da enkli çıktısını alarak sınav yerine gelmesi de önemle duyuruldu. Aynı zamanda belge üzerinde ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim ya da işaret bulunmaması gerektiğine de dikkat çekildi. Adaylara Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınav başlama saatinden en az 1 saat önce sınav giriş yerlerine gelmeleri de duyuruldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE